Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kell nekem hangkártya? Ha...

Kell nekem hangkártya? Ha igen, milyen?

Figyelt kérdés
Szóval, nekem most jelenleg nincsen hangkártyám csupán alaplapi integrált. Az lenne a kérdésem hogy kell e nekem hangkártya? Nemtudom hogy én vagyok botfülű, vagy rossz e az alaplapi integráltam. Nem tudom meg érné e befektetni egy hangkártyára, mert sosem volt nekem és lehet ha meghallgatnék egyet tátva maradna a szám, csak eddig ugye semmilyen összehasonlítási alap sincs. Hogyan tudnám ezt megnézni hogy kell e nekem? Illetve ha kell akkor milyen? Ilyen kicsi usb-s 1-2 ezer forintosakat néztem nem tudom hogy jobb e mint az alaplapi, illetve hallottam olyat hogy ezek a kis hangkártyák (1-2e ft) képesek akár egy mikrofonnak a zajait is csökkenteni.

2015. febr. 5. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
1-2 ezer ft az olyan is, 5ezer ft felett talán lenne olyan ami jobb az alaplapi de kétlem.
2015. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5ft értékben* lett volna, 10ezer ft körül van ami már igazán jó szól.
2015. febr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem, illetve akkor hogyan tudnám megnézni esetleg hogy ha jobb hangminőséget hallgatnék akkor feltűnne e nekem egyáltalán mert ha nem, mert annyira botfülű vagyok akkor igazából felesleges bármilyet is venni :D
2015. febr. 5. 20:42
 4/5 tamasoft ***** válasza:

Ne vegyél, nem hallod a különbséget.


Ezek az eszközök már nem úgy rosszak, hogy zajosak, vagy torzítanának, mint régen a kazetták.


Egy filléres is megteszi, ha mp3-at, youtube-t hallgatsz rajtuk, vagy skypeon, viberen beszélsz. Szóval az alaplapi is rendben van.


Ha interferál, zúg, akkor a drága is zúgna, mert nem hangkártya függő, a számítógép a hálózati áram vezetékből szedi össze a "brummot".


A komoly hangkártyák HI-FI rendszerek kiszolgálására vannak, és/vagy zene szerkesztésre, digitalizálásra. Ha nincs ilyen rendszered, illetve igényed, nem szabad pénzt ölni bele.

2015. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. febr. 5. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!