Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ! ROUTER-ZSENIK! - 1TB-os...

! ROUTER-ZSENIK! - 1TB-os USB-HDD rákötése ZTE 931VII modemre, PC és okostévé közti megosztásra - Ilyet lehetséges csinálni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:


Van egy ZTE márkájú, "ZXDSL 931VII V2.0" típusjelzésű router-em, amiről (valahogy, én ehhez nem értek) vezeték nélkül jön az internet a szolgáltatótól. Magyarán ez a fő router az egész házban, erre van rákötve egy kisebb router elosztónak a ház alsóbb szintjére, erősebb WiFi továbbítás céljából.


Amit kényelmi szempontok miatt szeretnék megoldani, ha lehetséges, hogy erre a 931VII modemre rákössek egy zenéket tartalmazó 1TB-os USB külső merevlemezt, és azt pusztán a WiFi kapcsolaton keresztül mind laptopo(ko)n, MIND PEDIG OKOSTÉVÉN el lehessen érni.


A modemen kettő USB port is van, egyik az oldalán, másik a hátán. Ezért gondoltam, az egyikről csak lehet tárhelyet megosztani.


Ezenfelül múltkor más ügyben telefonon beszéltem egy rokonommal, aki egy elismert rendszergazda, így a beszélgetés végén gyorsan rákérdeztem a dologra.

Azt mondta, hogy meg lehet csinálni, ez még az okostévé szempontjából sem nehézség, a gond a "butított szoftverű" modemmel lehet.

Amit tudott, hirtelenjében egy csomó mindent elhadart, de én, teljesen mezei felhasználó, nem tudtam mindent megérteni és pontosan lejegyzetelni.


Ő lényegében egy olyan megoldási menetet írt le, hogy egy szabad-szoftveres router-project, ún. OpenWRT honlapján keressek rá az én hardvertípusom megfelelőjére, teljeskörűen írjam felül a firmware-t a frissítőprogram által, innentől kezdve a router-ben már lesznek olyan funkciók, amikkel sok mindent meg lehet csinálni, amit edig nem.

(Bár őszíntén szólva, nekem elég furcsa volt, ahogy hangsúlyozta, hogy ezeket pusztán szoftveres úton mennyire lebutítják néha, akkor meg nem értem, hogy miért gyártják le a jobb hardvert.... de mindegy...)


No, felmentem az OpenWRT oldalára, ott viszont csak egyetlen ZTE-s router-hez van ilyen "hack-firmware", és az persze nem az enyém.


Viszont amikor meg épp írtam le a típusszámát a routernek a hátáról, akkor láttam ezt, hogy 2 db USB-t is tartalmaz, ráadásul két eltérő helyen (egyik a hátán, másik a bal oldalán), ezért reménykedek benne, hátha mégis van benne ilyen funkció.


De ennek hogy a francba lehet utánanézni? Nem tudja valaki?

Milyen néven fut ez a tárhelymegosztási lehetőség egy firmware-en belül? Hogyan tudnám elérni? Vagy mi ennek a szakkifejezése?


Kérlek, segítsetek, mezei júzer vagyok!! :)

Előre is köszönöm! (minden okos embernek zöld pont cserébe ;])



2015. febr. 7. 15:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!