Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DvD olvasási problémáim...

DvD olvasási problémáim vannak a gépemen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régebben linuxxal és win xpvel írtam ki a dvd-ket, most a win 7-es rendszerem nem látja a lemezeket, a vicc az hogy még utána le is lett mind ellenőrizve, mit tehetnék, hogy olvashatóvá váljon, se karc se semmi nincs rajtuk kb 4 év után vettem őket ismét elő?

2015. febr. 9. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Egy ilyen lemez 4 év alatt bőven meghal a szekrényben. Mehetnek a kukába, és értékes adatot nem tárolni ilyesmin.
2015. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Utolsó! Ebben nem értek egyet. Nekem 8-10 éves írott DVD-im, CD-im is hibátlanul működnek mai napig. Persze függ attól i,s hogy milyen minőségű a lemez. Én mindig csak márkás lemezeket használtam. Vicces, hogy még a 90-es években kiírt Playstation CD-im is működnek, tegnap próbáltam ki őket.
2015. febr. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak a 90-es évekből CD-k is gond nélkül mennek. De 10 éves DVD-m is van (írott, nem gyári).


Ellenben a gyenge minőségű lemezeknél valóban előfordulhat, hogy állásában tönkremegy pár év alatt.

2015. febr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elején még más volt a technológia. Ha ránézel az aljára, akkor lehet sárga, sötétzöld, vagy világoszöld. Az első kettő időtálló, de csak lassan írható. A világoszöld az új technológia terméke, kb. 2002-2005 környékén árasztotta el a piacot, és ez a gagyi. Még egy-egy Verbatim lemez túl is élheti, de a többinél abszolút a véletlen műve. Az adathordozó réteg egyszerűen bomlik, magától. Előbb csak olvashatatlan lesz, aztán le is válik a polikarbonát korongról.
2015. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Lajos54 ***** válasza:

Valóban, mint többen is írják, az alapanyag minőségétől függ az élettartam. Pár éve lehetett kapni olyan (hengerben árult) DVD-ket, ami egy-két lejátszás után olvashatatlan lett.

Ha nem ilyen "occsó a pici kínaitól" lemezekről van szó, érdemes megpróbálni egy másik géppel. Ha azon jó, lehet, hogy a beépített DVD meghajtó író/olvasó feje elkoszolódott. Segíthet egy egyszerű sűritett levegős kiffújás is, de lehet kapni tisztítólemezt is. Na meg semmi sem örökéletű, esetleg lejárt a meghajtó ideje. De a legvalószínűbb a lemez elöregedése.

2015. febr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet van, nekem 2x de még 3x idősebb dvd-m is ilyen fajtából. Egyébként Emtec márkájú, nincs elszíneződve, én is arra gyanakodtam először, de nincs rajta semmilyen ilyesmi folt vagy hasonló, elég régtől írok lemezeket, árnyékos helyen vannak jó helyen tárolva. Viszont akkor még Linuxal megpróbálom beolvastatni, volt hasonló jelenség régebben, windows nem is látta a lemez a linux pedig igen...
2015. febr. 10. 12:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a megoldást!


Elvileg nem volt lezárva (amit kétlek, mindig lezárom) az Ashampoo Burning Studioval lezártam, és jó lett a lemez.

2015. febr. 10. 12:33
 8/11 anonim válasza:
Kérdező! Én ISO fájl kiírásra az ImgBurn progit ajánlom legjobban. Adat lemez írásra meg a Nero-t. A Nero-nak van portable verziója is, az csak 30 MB és az alap dolgokat tudja és még telepíteni se kell.:)
2015. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Még egy fontos dolog az írási sebesség. Sok fórumon azt olvasni, hogy minél lassabban írj ki lemezt, mert az annál jobban olvasható lesz. Tapasztalatból mondom, hogy ez nem igaz! A mostani írók már a minél nagyobb sebességű írásra vannak optimalizálva és a lemezek is, tehát minél gyorsabb sebességgel írsz velük, annál jobb minőséggel írnak. DVD-t én 8x sebesség alatt nem ajánlok írni. De nyugodtan megadhatod akár a max sebességet is, azzal is hibátlanul fogja megírni.
2015. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lajos54 ***** válasza:

#9

Nem vonom kétségbe amit állítasz az írási sebességgel kapcsolatban, de:

A lassúbb írásnak akkor van (lehet) jelentősége, ha hagyományos CD-re audió CD-t írunk. Ha a maximális sebességgel van írva, sok (olcsó, mondhatni kissé bóvli) hordozható CD lejátszó gyakran nem boldogul vele. Kisebb sebességgel írva hibátlanul végigmegy.

Ugyanez igaz a DVD esetében, ha asztali lejátszóval akarom majd megnézni.

Legalábbis nekem ezek a tapasztalataim. Van egy Philips DVD lejátszóm, a nagyobb sebességgel megírt DVD kb. a felénél elkezdett akadozni, majd nem boldogult vele a lejátszó, megállt. Többszöri próbálkozással is. Kíváncsiságból kiíírtam mégegyszer, de a lehető legkisebb sebességgel, azt már hibátlanul végigjátssza.

TDK lemezről van szó, tehát azért nem annyira bóvli.

Viszont a számítógépben lévő optikai meghajtó mindegyiket hibátlanul képes lejátszani.

2015. febr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!