Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemre melyiket érdemes...

Egyetemre melyiket érdemes venni? Laptop vagy tablet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemre mennék. Most van egy 2 éves laptopom, de az akkumulátor teljesen meghalt, töltő nélkül maximum 25 percet bír ki, talán 20-at. (DELL Inspiron N5040) Árkategóriában körülbelül 100-125 ezer körül gondolkodtam. Az itt a kérdés most, hogy vegyek e egy új laptopot (tényleg szükséges e), vagy egy minőségibb tabletet ilyesmi áron. Ahogy elgondoltam: veszek egy laptopot, azon tudok filmet nézni bárhol(pl busz), KI TUDOM VINNI A KOLISZOBÁBÓL, szóval mozdítható és nagyobb teljesítményű mint egy PC vagy egy tablet. A másik lehetőség, hogy veszek egy (eddig ezeket néztem ki) HTC Nexus 9 / Apple Ipad Air / XPeria Z3 Tablet -et, de veszek hozzá usbn rácsatolható billentyűzetet is, így ezen is tudok csinálni szinte mindent és praktikusabban is tudom hozdozni, illetve emellett a mostani laptopom is meglenne a koliszobámban, és ott folyton fent lenne töltőn. Tehát az is "kéznél lenne ott", ha szükség lenne valami fontos dologra. Mennyire hátrány, ha pl az egyetemi épületbe/előadásra laptop helyett tabletet viszek?
2015. febr. 10. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Kelleni fog szövegszerkesztő és effélék, bármilyen szakra is mész. Ezen belül is Office, mert pl. adhatnak tananyagot olyan formában, amit az alternatívák nem tudnak megnyitni. (pl. jelszavazott ppt tipikus példa) Ez tableten nem fog menni, és persze szakdolgozatot írni sem lenne kellemes.


Szerintem viszont ne vegyél új gépet, csak új akkumulátort. Töredékébe kerül.

2015. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha teljesítményben elég lenne ez a géped, tényleg érdemes új akksit venni csak, 10-12-ből megvan.

[link]


Én egyébként nem szeretem a tableteket, szerintem egy halál Androidon a szövegszerkesztés.


Mire használod, mikor kell az akksi?

2015. márc. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!