Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek egy most 175ezer...

Szerintetek egy most 175ezer forintba kerülő gamer pc ára mennyit fog csökkenni 1-1,5 év múlvára?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mert jövő nyárra van betervezve az új gép.

2015. febr. 11. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Az kérlekszépen olyan 120 környékére zuhan ha semmi sem romlik el benne
2015. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani. Tavaly nyáron vettem új videokártyát, és veszteség nélkül adtam el pár hete. Ennyi múlik azon, hogy a nyáron 1 USD 220 HUF volt, most meg 270 HUF. Ha maradt volna az árfolyam, akkor buktam volna a videokártya árának a ~20%-át, ha meg fordítva történt volna, akkor inkább bele se gondolok (de még mindig az lett volna a legjobb, mert akkor olcsóbban lehetne vásárolni).
2015. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, félreérthetően tettem fel a kérdést úgy látszik.

Naszóval a teljesen új gép kerül ennyibe a boltban. Mennyiért fogják árulni jövő nyáron kb. Így értettem :D

2015. febr. 11. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehéz, sőt, inkább lehetetlen ezt előre megjósolni. Sok mindentől függ. Ha most megveszed, használod egy évig és úgy akarod eladni, akkor az első válaszolónak igaza van, egyből elveszíti az ára több, mint 1/4-ét.


Azonban ha úgy érted hogy inkább vársz a vásárlással és akkor akarod megvenni, akkor szerintem jó esetben kb. 10%-kal lenne olcsóbb mint most, s akkor már azt is beleszámoltam, hogy most erős a dollár.


Ha megnézzük az utóbbi éveket, akkor láthatjuk, hogy pl. a processzorok, memória és HDD árak már van 3-4 éve stagnálnak. Persze az új szériák pl. procik esetén (főleg AMD-nél) néhány százalékot lejjebb nyomnak az előző árán, azonban 175k ft már Intel kategória, ott pedig az a bevett szokás, hogy nem csökkentik az árakat, egyszerűen csak az újakat adják drágábban.


A VGA-k árai szoktak csökkenni új szériák bejövetelével, azonban az összes többi alkatrészt kb ugyanannyiért veszed, mint egy évvel ezelőtt.


Persze az is lehet, hogy tévedek, s a DDR4 elterjedésével a DDR3 RAM sokkal olcsóbbá válik, de az is megeshet, hogy pont ellenkezőleg: Nőni fog az ára, ugyanis kereslet lesz még rá, de már nem fognak annyit gyártani. Túl sok a változó :)

2015. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]

ez lenne az, vagy esetleg tudtok ilyet olcsóbban?

2015. febr. 11. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Erre se lehet választ adni.

Lehet hogy semennyit se fog csökkenni. Most annyiba kerül 4GB RAM, mint pár éve 8GB. Drágább a legújabb K-s i5 (4690K), mint régen a K-s i7 (2600K). Esetleg jön egy árvíz, ami megint elönti a HDD gyárakat, és azoknak is elszállnak az árai.


Jobban jársz ha magadnak állítod össze a gépet, ezek az előre összerakottak nem valami jók.

2015. febr. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!