Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig így jó lenne?...

Ez a konfig így jó lenne? Főként játékra szeretnék egy gépet :D alaplap :MSI 970 GAMING proci: AMD X6 FX-6300 3.5GHz AM3+ vidikártya: GIGABYTE GF GT730 2GB 128bit DDR3 PCI-E GV-N730-2GI ram:Kingston 8GB DDR3 1600MHz KVR16N11/8 ebből 2x

Figyelt kérdés
2015. febr. 12. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A cucc még elmenne, de a videokártyát piszkosul alul méretezted! Márpedig játékos gépbe az a legfontosabb (és a legdrágább) hardver! Minimum egy GTX660 szintű karit tessék mellépakolni és akkor jó lesz.
2015. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BlodDrunk ***** válasza:

Ez így teljesen rossz.

Alaplap aránytalanul drága minek?

VGA:Gyenge nem játékra való

Táp??

ház??

HDD?

Írj egy összeget mennyid van az egész gépre.

2015. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb 150 ezer
2015. febr. 12. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ökölszabálynak jó, hogy GDDR3-as videokártyát nem szabad venni játékra.

8GB RAM elég.

2015. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg az is, hogy 25k alatt nincs olyan videokártya, ami megérné az árát játékra. Legfeljebb képmegjelenítésre jók.
2015. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tpeter ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. 16GB RAM szerintem sem kell ilyen költségvetésből, az alaplap szerintem is aránytalanul drága, a GT730 pedig nem jó játékra.

150k-ból én valami ilyesmit vennék inkább:


CPU:

FX6300 [link]


Alaplap:

GIGABYTE GA-970A-DS3P [link]


Vagy


CPU:

I3 4160 [link]


Alaplap:

MSI H81M-P33 [link]


RAM:

Kingston 8GB 1600MHz [link]


GPU:

Sapphire R9 270 [link]


Tápegység:

EVGA 500W [link]


Merevlemez:

WD Blue 1TB [link]


Ház:

Aerocool V3X Advance [link]


Tápegységből van olcsóbb 500W-os is, de érdemes figyelni a minőségre, különben akár az egész gép is tönkremehet. Az I3 a legtöbb játékban egy kicsit gyorsabb, de a sokat szerkesztesz videókat, akkor az AMD 6 magja jól jön. Az AMD tuningolható is, ha veszel rá egy jó CPU hűtőt, 4.2Ghz-ig kényelmesen felgyorsíthatod. Az Intel mellett szól viszont, hogy egy kicsit kevesebbet fogyaszt(a villanyszámlában nem érződik, de a tápot kevésbé terheli), és hogy ha később fejleszteni akarod, akkor egy I5-öst, vagy akár egy I7-est is bele tudsz rakni az alaplapba. Szerintem összességében az Intel opció egy kicsit jobb, de ha az AMD-t szereted, az sem egy rossz választás.

2015. febr. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!