Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új processzor órajele...

Az új processzor órajele miért kevesebb, mint kellene lennie?

Figyelt kérdés

Előszedtem a régi gépemet hogy elajándékozzam és kaptam bele ismerőstől egy szép "új" procit, de valami nem stimmel vele. Kevesebb az órajele AIDA64 szerint mint kellene és bootoláskor is kevesebbet ír. A régi proci hozta az általa elvárt sebességet. Persze így is pörgősebb a cucc mint régen, de szeretném a lehető legjobb minőségben odaadni, meg irritál is a dolog.


Régi:

Intel® Celeron® Processor E1500

(512K Cache, 2.20 GHz, 800 MHz FSB) 2200MHz-en megy.


Új(abb):

Intel® Core™2 Duo Processor E8400

(6M Cache, 3.00 GHz, 1333 MHz FSB)

Ez az, ami most 2000MHz-en ketyeg.


Az alaplappal kompatibilis az új proc is (Asrock G41 VS3) mellette 2X2GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM van. A procit pasztázva raktam be, a hűtő rendesen illeszkedik, a hőmérséklete 40 °C. BIOS-ban a Cool 'n' Quiet opció ki van kapcsolva. Magamtól eddig jutottam...:/ Előre is kösz mindenkinek aki megpróbál segíteni.



2015. febr. 13. 02:26
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

BIOS Reset et probáltad?

C n Q jobb ha be van kapcsolva az nem gyengiti cpu t...

Legfrissebb/megfelelő a bios verzio?

2015. febr. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A processzor nem azért 3Ghz-es mert alltime annyival kell mennie. Egy Autó se mindig végsebességgel megy. Mindig annyival, amennyi szükséges.


Szóval hiába 3Ghz, ha semmit sem csinálsz akkor lemegy akár 0,6-0,7Ghz-re is.


Vagy jobban örülnél annak, ha állandóan 3Ghz-en pörögne ezáltal termelve a hőt feleslegesen és fogyassza az áramot?

2015. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az AIDA64 stabilitástesztjével ellenőrizheted, hogy terhelés alatt mennyi az órajel.
2015. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HUN_Sector ***** válasza:

Terhelés alatt kellene megvizsgálni, de ennek a processzortípusnak nincs boot funkciója.

Mindenesetre ne nyugalmi állapotban nézd, hanem indítsd el egy játékot, egy hd videót, a neten egy youtube-ot, aztán csekkold újra a sebesség adatokat.

2015. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha biosban is kevesebbet ír első körben pórbálj meg egy újabb biost felrakni rá ha ez sem segít akkor ennyint tudja hajtani az alaplap. amúgy én is jártam hasonlóan anno amikor az c2d E6300 at ami 1.8 ghz.es volt le cseréltem egy c2d E7300-ra nálam bios is lett frissítve az óra jel maradt a gyári alatt szval csak alaplap csere maradt vagy meghúztam picit. ami azért nem ment annyit mint a gyári-
2015. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Találtam egy sorstársat, aki hasonló problémával küzdött.

Neki a BIOS frissítés oldotta meg.

[link]

2015. febr. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldva- Energiatakarékos módban volt az alaplap:D
2015. márc. 7. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!