Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bootol be a gépem?...

Miért nem bootol be a gépem? Hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

Az egyik nap (viszonylag régebben), arra lettem figyelmes, hogy nem áll fel a rendszer, miután elindítottam a számítógépet. Először azt hittem, a monitorral van baj. Megpróbáltam 2-3x, akkor már sikerült.


Telt-múlt az idő, nem fordítottam rá különösebb figyelmet (sajnos), és az állapot egyre csak romlott. Egyre később (több próbálkozás után) állt fel a rendszer. Rájöttem, hogy nem a monitor a hibás, hanem a géppel van valami probléma. Megvitattam apámmal (mivel ő jobban ért ehhez), azt mondta, garanciálisak még a benne lévő dolgok, tehát ingyen kicserélik, megnézik.


Elmentünk/megkérdeztük szakemberektől, azt mondták, vigyük be a gépet, és kb. 2 hét. Na most elképzelhetitek, mennyire lehetetlen a mai világban gép nélkül létezni (főleg nekem, tanulónak). Tudnám használni a másik gépet, de az csak kellemetlenségeket okozna.


Ezért kérdezem Tőletek, tudtok-e valamilyen egyszerűbb, gyorsabb megoldást? Vagy egyáltalán körülírni, megfogalmazni, mi lehet a gép problémája?


Elnézést a kisregényért. Kíváncsian várom válaszaitokat!


2015. febr. 13. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem indul el? Konkrétan kiír valamit?
2015. febr. 13. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HUN_Sector ***** válasza:

Lehet:

- táp hiba

- alaplap hiba

- merevlemez hiba

- memória hiba

Proci kizárva, mert akkor el sem indulna

- windows hiba


Szóval pontosíts kérlek.

2015. febr. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Miután bekapcsolom, nem jelenik meg a monitoron a "szokásos" bekapcsolási kép, illetve nem is tölt a gép semmit.

Pontosabban sajnos nem tudom le-, körülírni.

2015. febr. 13. 21:58
 4/6 HUN_Sector ***** válasza:
Mi jelenik meg? Vagy fekete marad végig? F1-el tovább tudsz lépni? Ez még akár alaplapi elem is lehet (azt egyszerű cserélni). van bármi hibaüzi? Csinálj egy fotót a gépről ott, ahol megáll és tedd fel egy képmegosztóra, hadd lássuk a problémát.
2015. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fekete képernyő, a Windows sem tölt be, illetve BIOS, egyéb sem nyitható meg.
2015. febr. 14. 22:15
 6/6 HUN_Sector ***** válasza:

Ad bármilyen hangot? Indításnál egy csipogást, vagy csipogások sorozata?

Ha megbontod a gépházat, valószínű ugrik a gari, így marad a szerviz. Pedig lehet csak a ram modulokat kellene megigazítani, vagy a kábelek csatlakozását ellenőrizni (lehet kiugrott a helyéről a tápkábel alaplapi 4-es csatlakozója)

Ha nincs leragasztva az oldal és a hátpanel egy kódos papírral, akkor észrevétlenül te is letudod szedni a gépházat. Ha azonban matricás, akkor sajna szerviz.

2015. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!