Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tudnám leformázni a...

Hogy tudnám leformázni a PenDrive -omat NTFS fájlrendszerre, hogy az okosTV felismerje?

Figyelt kérdés

Van egy 64 GB -os Kingstone PenDrive, amit pont arra célra vettünk, hogy HD filmeket nézzünk rajta az okosTV-n.

És ugye, hogy a PenDrive -ra rá lehessen tenni a HD filmet NTFS fájlrendszerre kell formázni, csakhogy amikor én ezt megpróbálom folyton azt írja, hogy a "Windows nem tudta befejezni a formázást"


Próbáltam egy programmal (EaseUS Partition Master) formázni, de az sem ér sokat.

Az kiírja, hogy leformáztam NTFS -re, de ha megnézem a sajátgépben, akkor még mindig exFAT -ot (ezen van alapból)ír.

Ennek ellenére még is sikerült rátennem egy HD filmet, de mikor bedugtam a TV-be, azt írja, hogy nem támogatott fájlrendszer.

Segítsetek! Hogy tudnám normálisan NTFS-re formázni? :(



2015. febr. 15. 11:31
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:
Eszközkezelőben->Lemezmeghajtó->Pendrive Tulajdonságok->Házirendek->Optimalizálás Teljesítményre bepipálni
2015. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 csacsi2 ***** válasza:

windows-ban az eszköz tulajdonságaiban (házirendek) át kell állítani "optimalizálás a teljesítményre" -re és akkor a windows -al is leformázhatod ntfs-re.

így viszont elveszíted a gyors eltávolítást és mielőtt lecsatlakoztatod biztonságosan el kell távolítani 8azaz nem lehet se rá se lecsatlakoztatni csak úgy! mielőtt csatlakoztatod ki kapcsolt állapotban kell legyen az eszköz amire rácsatlakoztatod.

[link]

2015. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem a házirendben így van. Most átállítottam, de akkor sem működik :(

[link]

2015. febr. 15. 12:56
 4/11 Tengor ***** válasza:
A TV kezeli az NTFS fájlrendszert?
2015. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hypno ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a Kingston Format Utility 1.0.3.0 programmal.
2015. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én pendriveom FAT32-re van formázva, mégis felismeri a nem túl okos Tv-m, gond nélkül lehet képeket, filmeket nézni róla.
2015. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, a TV kezeli az NTFS- fájlrendszert, hisz eddig is úgy néztünk pendrive ról hd filmeket. Csak az volt a gond, hogy egy film szinte betöltötte az egész PenDrive -ot, ezért lett véve egy nagyobb, 64 GB-os, amivel kényelmesebb lenne.

A Kingston Format Utility 1.0.3.0 -t korábban próbáltam, de az meg sem találta az USB eszközt.

Amit az utolsó írt, lehet, hogy az én TV-m is felismerné a FAT32 -t, csakhogy a HD filmeket az a fájlrendszer nem tudja kezelni, a másik meg az, hogy ezen a Pendrive-on alaból exFAT fájlrendszer van, formázni pedig csak NTFS -re lehetne, más lehetőséget nem ad ki, mint pl FAT32.

2015. febr. 15. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az előző hozzászólásomat a kérdés elolvasása után írtam, a többi szöveget csak most olvastam el.

PM-ben küldtem egy másik partíció kezelő programot, próbáld ki, én ezt szoktam használni.

2015. febr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amit küldtetek a közül az a Matrik USB cucc nem működik.

A másik, az az AOMEI Partition Assistant az pedig kb. ugyanolyan, mint az EaseUS Partition Master, amivel eddig próbálkoztam, kiírja ugyan mind 2 progi, hogy leformáztam NTFS -re, de ha a sajátgép-ben megnézem a Pendrive tulajdonságait, a fájlrendszerhez még mindig exFAT-ot ír,:( de azért köszönöm, hogy küldtétek.

2015. febr. 15. 16:04
 10/11 A kérdező kommentje:

Nah, úgy tűnik sikerült. Azzal az AOMEI Assistant partition progival végül sikerült NTFS -re formázni. :)

Köszönöm szépen a segítségeket! :D

2015. febr. 15. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!