Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor választás?

Processzor választás?

Figyelt kérdés
Mostani cpu-m egy Pentium Dual Core E5200 2,5 GHz, 4 GB Ddr 2 memóriával. Sajnos az újabb operációs rendszerek már döcögnek csak. Intelben kinéztem egy Core i3 3,5 GHz procit. Viszont azt mondták, h ebben a kategóriában (40 -45 Eft), sokkal jobban járok ha Amd -t veszek. Mit gondoltok? Nem játszom a gépen, általános használatra kell csak. Jaaa! És mennyi memória kell?
2015. febr. 15. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általános használatra felesleges ilyen erős proci. Egy Pentium G3240 is teljesen jó lenne, a többit inkább költsd SSD-re, és 8GB RAM-ra. Amúgy szerintem a mostani géped is jó lenne egy SSD-vel.
2015. febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%

Általános, optimális használatra manapság egy i3 nem erős. Ahogy a programok hardverigényei fejlődnek, úgy a gépnek is minimális szinten fejlődnie kell. Általános használatra meg az i3 ki fog tartani egy darabig.

Én AMD-t nem vennék, mert az Intel-ben jobban megbízok.


A 4GB RAM elég, bár az pont olyan határeset, hogy 32-bites rendszert nem érdemes telepíteni rá, 64-biteshez meg kevés lesz a RAM. Szóval én inkább 6-8GB RAM-ot javasolnék, és ahogy mondták előttem: SSD. Az sokat tud dobni a teljesítményen.

2015. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

-nyugodtan vehetsz i3-at de 1150-est. A legolcsóbbat. Van benne általános célra használható integrált videovezérlő.

-de ha nem játszol a gépen, pont neked találták ki az AMD APU processzorait amikben szintén van integrált videovezérlő. Igaz ezek sem rendelkeznek saját memóriával, de ha veszel 8GB rendszer ramot, beállítasz 1GB-ot vga-nak akkor is marad 7GB

-valamint ajánlok még egy ssd-t rendszerpartíciónak, programoknak. Nagyot tud dobni az op rendszer, programok megnyitási, futási idején.

2015. febr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A mostani procim xp-ig nagyon jó volt. Windows 7 már érezhetően belassította még általános használatnál is. 8.1-et kipróbáltam rajta, hááát. Nem való neki. Sokszor akad, kifagy.. Jaaa még valami. A múltkor egy full Hd filmet indítottam rajta VLC-vel, és az elején a legelső képkockánál már kifagy, megáll a kép. Ez is a gyenge hardver miatt van? Geforce 9500 gt kártya 1Gb.
2015. febr. 15. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Az AMD procikkal sincs gond, de egy intel 1150 platform tovább fejleszthető. 30K körül szvsz egy FX-6300 proci sem rossz, általános célra és többszálú munkára egész jól megdolgozik az áráért, de legalább 20k hozzá egy alaplap (ami ráadásul a megrekedt AM3+ platformra épül, igaz ettől még évekig kiszolgálhat sok embert) és még videokártyát is kell venni.

Tehát egyik lehetőség egy Intel 1150-es alaplap egy Pentium procival, amit később i5-re cserélhetsz.

A másik szerintem egyFM2+ alaplap, amibe teszel mondjuk egy A8-7600 vagy egy A10-7700K APU-t (bár sajnos ezek is drágultak a forint gyengülés miatt). Ezek általános célra teljesen jók, okos egységek és viszonylag jól lehet velük játszadozni is dual-chanel memória mellett.

Nekem egy A8-7600 procim van a házimozis gépben és nagyon tetszik. Konfigurálható TDP-vel rendelkezik (45W vagy 65W) és a 4 mag egész kellemesen teper (egy Phenom II X4 955-el pariban van átlagban) és a benne lévő R7 GPU is teszi a dolgát (egy 9500GT-nél kb kétszer erősebb lehet és jobb hardveres video dekódoló/transzkódoló képességekkel bír, plusz a modernebb API-k támogatása is jelen van: directX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle). Igaz ezt még év elején 25k-ért vettem, akkor ennyit nagyon megért sztem.

Persze ha van 45k-d procira, akkor egészítsd még ki egy 1150-es i5-re és maximálisan ki fog szolgálni még sokáig...

2015. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pentium G3240 az mennyivel modernebb, gyorsabb a mostani E5200-nál?
2015. febr. 15. 14:47
 7/11 anonim ***** válasza:

eléggé...


[link]


amit senki nem említ, hogy egy Core2Duo-ban van 410 millió tranzisztor 45nm-en, míg egy haswell prociban 22nm-en 1,4 billió.

2015. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehát az én Dual Core E5200-as procimnál lényegesen jobb és gyorsabb egy Pentium G3240? És ettől a Pentium G3240-től is jobb az i3?
2015. febr. 15. 15:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Az angol billion szó magyarul milliárdot jelent. Jó lesz az 1,4 milliárd tranzisztornak is.
2015. febr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A márkanevek kategóriákra osztják a modelleket egy generáción belül. Celeron<Pentium<i3<i5<i7

Ár/teljesítmény mutatóban szerintem jobb a Pentium mint az i3, ami ugye erősebb, de jóval drágább is.

2015. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!