Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 10 GB-nak látja a...

Zoli1976 kérdése:

Miért csak 10 GB-nak látja a számítógép a 20 GB-os Maxtor Fireball 541DX 2B020H1 merevlemezt?

Figyelt kérdés

Már a második ilyen jellegű kérdést teszem fel, igazi megoldást az első alkalommal sem sikerült megfejteni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..

Most némi képi illusztrációt is mellékelek.

1. A HD Sentinel egyértelműen kiírta a merevlemez típusát és méretét. Vagyis a 20 GB-s típusra zárójelben 9,3 GB-t ír. A Sentinel akkor is a komplett méretet írja ki, ha particionálatlan, vagy particionált, de megformázatlan területek vannak a vinyón. Kipróbáltam.

2. Az eszközkezelő is 10 GB-nak látja a merevlemezt. Futtatás : diskmgmt.msc

3. A gép bekapcsolásakor a BIOS is ATA csatolójú 10005 MB-os merevlemezt azonosít be, illetve még előtte MAXTOR 2B020H1-et.

4. WinXP telepítőlemezről bootolva is 10005 a particionálható területek összmérete (3x újrabootoltam).

5. A jumperelése jó a vinyónak, de több jumperállást is kipróbáltam, illetve 2 gépben is néztük. A második gép (enyém) 775-ös foglalatú, egyetlen IDE szállal (+4 SATA) rendelkező alaplapú konfig, ahova SLAVE-ként került fel. Poén, hogy a korábbi 34/80-as HDD is egy Gigabyte (1 IDE szalagos) alaplapon volt. Az GA-8I915ME-G típuson, ez 945-ösön. Ezt azért mondom, mert valaki BIOS vezérlést emlegetett korában (IDE limitet). Viszont a barátom gépén csak nem Gigabyte 775-ös az alaplap, túl sok lenne már belőlük :) A kép tőle származik, a hibát ő fedezte fel először, s engem kért meg, hogy csekkoljam le a dolgot. Nálam is minden úgy volt, mint az ő Sentinel képén, illetve amit leírtam, azokat a "teszteket" már én végeztem el.


[link]


[link]


Gondoltam arra, hogy esetleg a vinyó belső részét kicserélték még régebben, vagy gyárilag hibásan szerelték össze a cuccot: 10 GB-s tárolóra 20 GB-s elektronikát és címkét tettek.


Lehet agyalni :)



2015. febr. 16. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a jumperelésről szóló címkétről tettél fel képet, a tényleges jumperelésről elfelejtetted. Ezen kívül egy kép a lemezkezelőről se ártana.
2015. febr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem. Én a vinyóról tettem fel képet, hogy valóban 20 gigásnak van felcímkézve, ahogy az elektronika szerint is annak kellene lennie. Illetve a Sentinel képről tettem fel. Fényképezgessem az összes variációt?

Vagy tőlem akarod megtanulni, hogyan kell csinálni?

A lemezkezelőről fogok feltenni fotót. Ez +5 perc munka lesz. De akkor Te is fejtsd meg az alapján, hogy mi történt. Vagy ha nem értesz hozzá, akkor ne kommentelj, mert azt a képet fogod látni, amit leírtam.

Szóval kérem, csak az írjon, aki ért hozzá. Számítástechnikai analfabéták hanyagoljanak.

2015. febr. 16. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy screenshotot csinálni 5 perc? Ember, nem csoda, hogy nem működik a cucc... Most már ne fáradj, mert a fölényeskedést nem csípem, így a továbbiakban nem szólok hozzá.
2015. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy profinak 5 perc. Neked talán 10-15 is, ahoyg a komment alapján bemértelek.


Feltenni a vinyót - ha kell jumperelni, bebootolni az XP-t, megvárni míg betölt az összes háttérprogi. Indítani a lemezkezelőt megcsinálni a képet. A képet vágni, átméretezni majd feltölteni a netre. Utána ide bejelentkezni, írni egy kommentet és a beírva a linket is. Utána minden progiból kijelentkezni, gépet szabályosan leállítani és levenni a vinyót.

Kb. te ott tartanál 5 perc alatt, hogy levetted a gépház oldalát :)

2015. febr. 16. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért állnom meg már a menet! Nehogy már a fika egye meg az óvodást!

Ha olyan nagy fej vagy, akkor miért nem csinálod meg magad? Ja, mert béna vagy hozzá? Akkor meg ne sértődj be, ha valaki a semmitmondó képeiden kívül még plusz információt kér. Ha ez zavar, akkor mondom, oldd meg magad, vagy vidd el egy mentalistához, aki az éter energiáiból kézrátétellel kiszívja, hogy mi a búbánat a vinyód baja.

Ha meg fáj 5 percet rááldozni a problémád megoldásához, akkor nem is fontos az a probléma.

Az arcodból meg ideje lenne visszavenni, mert indokolatlanul olyan nagy.

2015. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, de én nem óvodás segítségét kértem. Ha észrevetted volna - persze ahhoz ész is kell - akkor rájönnél, hogy a probléma 20 Ft. Ennyit ér egy használt 10-20 gigás vinyó.

Nekem ilyenre nincs 5 percem. Amire van, az, hogy a probléma megoldása kihívás. Mert aki ezt a problémát megoldja, az valóban ért a hardveres dolgokhoz. Te, aki lényegtelen dolgot kérsz, olyant ami már csak azért sem fontos, mert leírtam, hogy mit láthatsz a képen, nem fogod tudni megoldani ezt a problémát. Magad sem tudod, hogy miért kell az a kép neked, mert majd csak bámulod a monitort, aztán rájössz, hogy tényleg csak egy óvodás vagy. Szóval inkább maradj csendben, hátha jön valami nagykutya, akinek lesz valami okos elképzelése is. Mert neked eddig egyetlen felvetésed nem volt. Pedig elég infót kaptál, ötletelhettél volna. Van ötleted? Nincs? Akkor húzz el innét!

2015. febr. 16. 22:24
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem fűznék hozzá semmit, ha valaki nem érti elmagyarázom. A kérdés meg adott:


[link]

2015. febr. 17. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!