Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik alkatrész...

Szerintetek melyik alkatrész rossz?

Figyelt kérdés

Adott egy P4-es gép ócska táppal. Rendesen működött évekig, aztán egyszer csak lefagyott(?, nem tudom pontosan mi történt, nem voltam ott) és azóta nem működik.

A bekapcsológomb megnyomására felpörögnek a ventik, csippan is egyet, aztán leáll. Ez az egész kb 5 másodperc. A monitoron nem történik semmi.

A tápot kicseréltem egy próba erejéig, nem történt változás. A memóriát szintén kicseréltem, az se segített. Mást cserealkatrészem viszont nincs, max egy másik HDD-vel tudom még kipróbálni. Jól gondolom, hogy nagyon nagy eséllyel az alaplap adta meg magát?



2015. febr. 18. 11:20
 1/8 Tengor ***** válasza:
48%
Marat az alaplap. Lehet, hogy simán elöregedett, lehet, hogy a táp bánt el vele.
2015. febr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Processor.Hiába teszel bele HDD-t.Az nélkül is el kellene indulnia.(bios+monitor)
2015. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél alaplapba egy új elemet, hátha. 100 forintos kiadás, ennyit megér.
2015. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Közben haladtam egy kicsit. Lekötöttem a bekapcsológombot az alaplapról, így már tovább jutok (csavarhúzóval indítva). Bejön az elején a memory test, aztán a detecting IDE drives, és nagyjából ennyi. Aztán meg kiírja hogy cmos checksum error. Van hogy már közben leáll, van hogy a BIOS-ba lépésnél áll le. Vagy ha nem csinálok semmit, akkor is leáll. CMOS reset és elem kivétel is volt.

Esetleg valami további ötlet ezek alapján?

2015. febr. 18. 15:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és az elem ~3.1V-os, úgyhogy szerintem azzal se lehet a gond.
2015. febr. 18. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha bejutsz a biosba álítsd be az órát,dátumot és a boot-nál a hdd-t elsö helyre.Ha az elemet kiszeded ez mind átálítódik gyári beálításokra.(vissza kell álítani)Ha van flopi benne kösed ki esetleg vedd ki a grafikus kártyát is.(csak akkor ha van alaplapon vga csatlakozás monitorhoz).
2015. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A BIOS-ba teljesen esélytelen bejutni, olyankor mindig leáll.:( A floppy kikötése se segít, VGA nincs benne, csak integrált.
2015. febr. 18. 16:01
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Akkor proci csere.Biztos rossz.
2015. febr. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!