Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működnek az asdf...

Miért nem működnek az asdf jklé és Fn billentyűk?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az a problémám lépett fel, hogy egyik napról a másikra "elromlott" a billentyűzetem.

Az asdf jklé és Fn billentyűk nem működnek. Semmiféle ütés vagy egyéb trauma nem érte a laptopot, sem a billentyűzetet. (Egyébként alig 2 hónapos laptopról van szó). Órákig keresgéltem interneten, hogy mi lehet a probléma forrása, de mindenhol csak elkoszolódást meg hasonlókat írnak. Több (angol nyelvű) fórumon is találkoztam a problémával szóval kicsinek tartom az esélyét, hogy pont mindenkinél ugyanezek a billentyűk koszolódtak el... Azt gyanítom, hogy valami elnyomódott (isten tudja, hogy miként, de ez tűnik a leglogikusabbnak) és a tanácsotokra lenne szükségem, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát.

A gépet már újratelepítettem, drivereket is. Szétszedni nem akarom, de szervízbe vinni sem egy ilyen hülyeség miatt, mert biztos vagyok benne, hogy valami egyszerű baja van csak én nem értek hozzá.

Remélem tudtok segíteni mert ezt a néhány sort is szenvedés volt leírni képernyő-billentyűzettel.

[link] Itt írnak valami beragadó billentyűs dolgot de nem igazán értem.

Előre is köszönöm a segítséget!



2015. febr. 18. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Takarítsd ki lehet hogy már nagyon sok a kosz alatta.
2015. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem vegyél külön billentyűt :) az lesz a jó megoldás :) sok szerencsét :) remélem segítettem de még küldök valamit: [link]

Innen tudsz válogatni

2015. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na halljam.

Mivel öntötted le?

2015. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a laptop 2 hónapos, akkor még garanciális. Irány a bolt, ahol vettétek.

Amúgy van olyan, hogy "elnyomódik", de nem ennyi billentyű!

(Ha csak egy esetleg kettő lenne, akkor Start menü/Kellékek/Könnyű kezelés/Kezeléstechnikai központ/A billentyűzet használatának megkönnyítése és itt vedd ki az összes pipát! Esetleg próbáld meg úgy, hogy 5 másodpercig nyomva tartod a shiftet vagy ötször egymás után lenyomod. Ha feljön egy ablak, akkor onnan vedd ki a pipát!)

2015. febr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmivel nem öntöttem le, este még tökéletesen működött, reggel bekapcsolás után pedig ez a probléma fogadott. A fent említett helyen minden pipát kivettem és már minden variációt végigzongoráztam de semmi változás.
2015. febr. 19. 08:20
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor hardveres hiba van, vissza kell vinni a garanciális szervízbe!
2015. febr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem sem működik néhány gombom.billentyűzet csere sem oldotta meg. az érdekesség, hogy minden szétszedés-össuerakás után más gombom sztrájkol. rengeteg kaptopot javítottam már, nagyon sok billentyűzetet, mokrofont, kijelzőt cseréltem már laptopokban csak a sajátommal nem boldogulok. rákérdeztem szaxervízben, "mátrix-zárlatnak" nevezték a hibát. életemben nem hallottam se azelőtt,sem azóta ilyet.(valami alaplapi hiba lehet)

usb-ssel műxik.

5 év után jelentkezett ez a hiba, acer aspire 66930 zg. amúgy non-stop megy.

2015. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez itt egy két hónapos készülék. Semmit nem kell tenni vele, mert garanciális! Vissza kell vinni, és garanciába meg kell csináltatni, vagy ha megcsinálni nem tudják, ki kell cseréljék! Csak lehetőleg a garanciális idő lejárta előtt kell visszavinni!!!
2015. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
és ha van rá mód, előtte mentsd le róla az adataidat!!!
2015. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos, hogy valami kosz okozza.

Az egy sorban "beragadó" billentyűknek 95%-ban ez az oka.

Fordítsd fel, rázogasd, fordítsd vissza, rázogasd és ezeket ismételd.

2015. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!