Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videókártyát lehet...

Lerquiy kérdése:

Milyen videókártyát lehet beszerezni 20-30 ezer forint között?

Figyelt kérdés
Típusok érdekelnének de kiemelném, hogy csak minimális szinten értek hozzá, itt van az alaplapom neve: Fujitsu Siemens D2584-A1. Ha további információ szükséges annak a meghatározásához, hogy milyen kártya megy bele rendszeresen figyelni fogom ezt az oldalt és válaszolok minden kérdésre. Előre is köszönöm a segítséget.
2015. febr. 19. 18:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen régi foglalatú procikhoz nem érdemes VGA-t venni.

Amúgy Radeon HD7850-7870-et ennyiért lehet kapni használtan. Újonnan R7 260X (HD7790 szint) és GTX750-et lehet kapni.

2015. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És az mit tud? Mondjuk egy Skyrim vagy annak megjelenése időszakában megjelent játékok mennének rajta? Mert a régi ami elromlott (és egy sokkal gyengébbet kényszerülök most használni) az egy hd6670(az van nagy betűvel a dobozán) volt azt hiszem és azon egész szépen futott közepes grafikai beállításon.
2015. febr. 19. 19:18
 3/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb most megjelent játékot is futtatja medium beállításokon. Milyen processzorod van? Szeritem a Skyrimet high-ultra beállításokkal viszi, persze erős processzorral.
2015. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megmondom nem valami jó az lesz a következő vétel ha lesz rá egy kis félretett pénzem. Mondjuk ugyanabban az árban nem tudsz egy jót? De köszi az eddigi választ utánanézek annak amit írtál.
2015. febr. 19. 19:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, ebben az árban az árban nincs jobb, még használtan sem. De szerintem ez is egy jó kártya (7870), csak azért nem vettem meg 3 éve, mert nem volt annyi pénzem, de terveztem. 720p-ben nagyon sok mindent visz maxon, 30-35 ezerért már lehet kapni.
2015. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A gond csak az, hogy mivel nagyon régi a procid, és nem is valami erős, ezért sok játék akadhat akár csak pár másodpercre, akár folyamatosan.
2015. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy ilyenen gondolkozok 25 ezerért: Sapphire Radeon R7 250 2GB 128bit DDR3 PCI-E 11215-01-20G Videokártya. Mass Effect 3 és Skyrim időszakban lévő játékok futnának rajta? Procitól független. Vagy még van ez is: Gigabyte GV-N730-2GI 2GB GDDR3 PCIExpress. Melyik lenne a jobb választás?
2015. febr. 19. 22:20
 8/11 greeen ***** válasza:
Szia. Először is a tanácsok amiket kaptál nem jók. Ha 20-30 ezer forint közt gondolkodsz, nem tudom miért 30-40 ezer közti kártyákat ajánlgat neked. Továbbá ahogy látom az alaplapod nem szokványos lap, valószínűleg egy kompakt gép lapja, sima kiszerelésben nem is kapható. Ettől függetlenül nem rossz lap. Már nem mai példány, LGA775-ös a foglalata. Valószínűleg egy kétmagos intel proci van benne ami moderáltan még azért meghajt medium-lowban sok játékot. A tápegységed is szerintnem max 300-400 wattos belépő szintű passzív táp lehet..A 6670 leváltására amit mondasz (r7 250), tökéletes alternatíva. 40-50%al erősebb is. És a fogyasztásuk 50-60 watt körül mozog. Az r7 260x 120 wattos fogyasztása már egy tápcserét is igényelne szerintem, ráadásul cpu limited lenne, de azt meg már nem cserélned kellene hanem kiváltanod egy új típusú procival és ahhoz való alaplappal..Tehát konklúzió..A gépedbe még csak nem is célszerű egy r7 250-nél jobb kártyát venni. Viszont az r7 250-ből ha lehetséges, akkor ne ddr3-as hanem ddr5 ös memóriával szereltet vegyél. Az lényegesen jobb és csak picivel drágább... A Gigabyte GV-N730-2GI kártyát nem ajánlom, az gyenge...
2015. febr. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ugyanazt mondtam mint te, csak más szavakkal, ember...

Mondtam, hogy mivel régi a procija nem fogja folyamatosan vinni a játékokat (CPU limit), az árára viszont rosszul emlékeztem, 35 ezer. Azt viszont nem értettem, hogy mit értesz azalatt, hogy nem tudok-e valami jót. Egyébként jó lesz az R7 250.

2015. febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na most láttam egy ilyet is, 29 ezerért, szerintetek milyen? GIGABYTE Radeon R7 250X OC 2GB 128bit DDR5 PCI-E R725XOC-2GI Videokártya. Az ára teljesen elfogadható, amennyit értek hozzá az alapján, hogy hozzáértő ember megpróbálta elmagyarázni egész jónak tűnik. Értem én, hogy nem éri meg újjítani a gépet de én beérem ezzel egyelőre. Csak egy elfogadható kártyára van szükségem és még évekig tudom használni. Szóval a fenti jó? (nem olyan Dragon Age Inquisition vagy Assassin's Creed Unity jó hanem Skyrim meg Mass Effect 3 jóra gondolok)?
2015. febr. 20. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!