Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy némelyik...

Miért van az, hogy némelyik HD Ready monitor képi megjelenítése szebb és élesebb, mint egy Full HD készüléké?

Figyelt kérdés
Mi az a tulajdonság, ami ezt eredményezi? Egy új tv/monitor vásárlásakor mik azok a paraméterek, amiket érdemes figyelembe venni?

2015. febr. 19. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Azonos forrásjelnél a pixelsűrűség a legfontosabb - értelemszerűen egy bizonyos képátmérő felett nincs értelme tovább növelni a felbontást. Egy 20-22" monitoron még jól mutat a HD ready, de egy 42" TV-nél már gagyinak hathat a FullHD is - természetesen ezt a nézési távolsággal szokták kompenzálni - egy moziba vagy előadóterembe beülve sem feltétlen veszed észre, hogy rossz minőségű a kép, mert ülsz vagy 10 méterre a vászontól.

A színhűség is egész jól mérhető dolog, de hétköznapi ember számára nehezen megfogható és könnyen bele lehet esni abba a hibába, hogy olyan képernyőt választunk, ami "szebb képet mutat", mint amit kéne, magyarán túlszínezi a képet - hangforrásoknál is gyakran futnak bele ebbe a vásárlók, mondván az XY divatmárka szebb hangot ad, mint a profi stúdióeszközök. Hát nem, csak olyan részleteket emel ki, amiket nem kéne. Egy kalibrálásnál kibukik minden turpisság.

TV-k esetében (és sajnos már pár monitornál is) a különböző képjavító megoldásokkal szoktak még operálni a gyártók. Szerény véleményem szerint ezeket érdemesebb kiiktatni, mert szintén szeretnek túlzásokba esni.

2015. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Természetesen a képátló és a felbontás arányából keletkező szebb / csúnyább kép esetét megértem. De ugyanolyan méretű kijelzőknél is észrevettem a különbségeket, magyarán, hogy némelyik HD Ready egyszerűen szebb, mint a Full HD. Példa: 32"-os Sony HD Ready tv-k képe sokkal részletesebbnek tűnt a boltban, mint más gyártók 32"-os Full HD készülékei.

2015. febr. 21. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Boltban szinte kizárólag az eladókon fog múlni, hogy milyenre állítják be a készüléket, lehet direkt szúrták el pár TV képbeállításait. Szoktak ezzel sokat trükközni, hogy a drágább készülékek kifejezetten szép képűnek hassanak, az olcsóbbak meg kicsit csúfnak és akkor nyílván az egyszeri vásárlónak lehet mondogatni, hogy nem éri meg 100-200 ezer alatt tévét venni, nézze csak meg.
2015. febr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem egy 80 cm-es HD Ready-s Toshiba TV-m van, nagyon szép a képe, soha nem volt vele gond, a HD adásokat nagyon szépen megjeleníti. Egy ideig még nem veszek új TV-t mert amire nekem kell, arra tökéletes.
2015. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!