Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyszer laggol a webkamerám...

Egyszer laggol a webkamerám máskor meg tőkéletesen meg van 25 fps! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mitől van ez? Megjegyzem ritka az olyan alkalom mikor nem laggol!

2015. febr. 22. 11:08
 1/10 CspCsj ***** válasza:

Internetes beszélgetésre használod, vagy videórögzítésre?

Első esetben leggyakrabban a feltöltés sávszélessége nem bírja (vagy nagy a háttérben az adatforgalom), második esetben több dolog is okozhatja. (processzort terheli másik folyamat, merevlemezt terheli háttérben program vagy nem bírja a tömörítetlen AVI-t rögzíteni stb.)

2015. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Is-is! Skype-nél tudom hogy az miatt laggolhat, de pl. ha you cam-al akarok fel venni vmit akkor miért csak 7 fps-em van? Mit lehet vele kezdeni?
2015. febr. 22. 11:24
 3/10 CspCsj ***** válasza:

Nem használtam még YouCam-ot. Milyen beállításokkal rögzítesz? (felbontás, formátum, hány GB egy átlagos felvétel)

Mennyire terhelt a processzor folyamatos és akadozó felvételnél? A mentéshez beállított partíción nem magas a töredezettség?

2015. febr. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A merevlemez nem töredezett erre én is gondoltam mert a Fraps tökéletesen jól működik! A beáálitások:

Kimeneti méret: 640x480

Képkockasebesség: 30.000

Szinmodel/Tömörités: Rgb 43

2015. febr. 22. 14:27
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja a procit 50-60 % használja!
2015. febr. 22. 14:29
 6/10 CspCsj ***** válasza:
Ha Fraps-szal folyamatos, akkor a Youcam-ban a videóformátumnál/tömörítési beállításoknál lehet gond, mert a Fraps tömörítetlen AVI formátumban ment, igaz így sokkal nagyobb a mentett videó által foglalt terület.
2015. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 CspCsj ***** válasza:

Kimaradt:

A Fraps a videókártya hardveres gyorsítófunkcióit is használja, lehet ezért is gyorsabb.

2015. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 CspCsj ***** válasza:

Na még egyet:

Az említett hardveres gyorsítást próbáld bekapcsolni a Youcam-nál:

[link]

2015. febr. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 CspCsj ***** válasza:

Hogy ráadás is legyen (este van már):

Az előző üzenetet ne vedd figyelembe, a Youcam nem támogat hardveres gyorsítást.

A hivatalos oldalon is csak az effektek kikapcsolását és a felbontás csökkentését ajánlják:

[link]


Valószínűleg marad a Fraps, vagy hasonló programok, pl. Bandicam.

2015. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ki kapcsoltam az effekteket és így már javulás van!

Köszönöm szépen! Még vmit probálok rajta állitgatni hátha :)

2015. febr. 23. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!