Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BitCoin farmot szeretnék...

CraigVicious kérdése:

BitCoin farmot szeretnék felállítani. Mennyi tőkére lenne szükségem és honnan tudnék szerezni gépparkot hozzá?

Figyelt kérdés
Érdekelne esetleg már farmolással foglalkozók története ők hogyan hozták össze (hány gépet vettek először? mennyi idő alatt hozta vissza az árát?).

2015. febr. 23. 14:42
 1/9 Tengor ***** válasza:
70%
Hogy akarsz úgy befektetni, hogy nem tudsz számolni?
2015. febr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

elég szemét válasznak tűnik, de sajnos nagy igazság van az elsőben. Ha valaki be akar fektetni, az már tisztában van, mennyit és hol érdemes.


Amúgy a BitCoin már megy lefele erőteljesen, nem hinném, hogy megérné pont ebbe fektetned.

2015. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ~3000-t eset egy nap alatt, de azért ez még nem a világ(bitcoin) vége.
2015. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 cli_hlt ***** válasza:

A bányászat megtérülése nem csak az aktuális árfolyamtól függ.


Létezik egy "nehézség" paraméter is. A nehézség azt jelenti, hogy egy bányásznak várhatóan mennyit kell dolgoznia ahhoz, hogy találjon egy blokkot.


A nehézséget a rendszer úgy szabályozza, hogy várhatóan adott időközönként (fél óra? 15 perc) elkészüljön egy új blokk.


Ha a kutya sem számol, akkor a nehézség alacsony, egy zsebszámológéppel is tudsz bányászni :)


Ha a negézség magas, akkor csak nagyon bonyolult és drága célhardverrel tudsz labdába rúgni.


Namármost.


Ha bitcoin marha drága, akkor megéri megvenni / kifejleszteni a drága masinákat, ezért a nehézség megnő. Ha a bitcoin ára esik, akkor szép lassan lekapcsolgatják a bányászfarmokat, mert több áramot esznek, mint amennyit behoznak BTC-ben, ilyenkor a nehézség is csökken.


Persze lesznek mindig reménykedők, akik bekapcsolva maradnak, mert "majd lesz jobb az ára", illetve lesznek olyanok, akik nekiállnak inkább újabb ASIC-ot fejleszteni, szóval a BTC ár a nehézség (difficulty) nincsenek összehegesztve.


Ha nagyon sok pénzed van, akkor a bányászat egy érdekes, kockázatos, és ennek megfelelő haszonnal kecsegtető befektetés.


Ha nincs sok pénzed, akkor válassz biztonságosabb befektetési formát, mert ha azt a keveset is elbukod, akkor... hát akkor elbuktad :)


Hogy mennyi az a sok pénz? Jómagam így hasraütésileg 10 millónál kevesebbel nem indulnék, a tipikus high-end ASIC gépek sok száz és néhány ezer dollár körül mozognak, no ezekből kell bevásárolni, és persze hagyni annyi tartalékot, hogy a BTC ár hullámvölgyeiben ne kapcsolják le a villanyt, mert nem tudod fizetni.

2015. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem a számolással van gondom. Nem is értem honnan vettétek ezt. A ráfordítandó tőkém 3/4-e már össze van gyűjtve. Inkább arra voltam kíváncsi ki mennyivel vágott bele / mennyi idő alatt térült meg a ráfordított összeg? A gépparkot is tudom honnan tudnám felépíteni,csak lehet valaki tud jobbat / közelebbről és ezt a választ vártam. (Ez az első két válaszolónak szól.)


Én sem aggódok igazából azon,hogy az árfolyama "romlik". Ha valaki ilyenre adja a fejét elkerülhetetlen,hogy a hullámvölgyeket megélje. Ami meg azt illeti én a reménykedők táborát képezem :D Szóval amint meg lesz a teljes összeg szerintem bele is vágok (a pangó időszakokra is felkészülve). Sok újat nem tudtam meg igaz,de azért köszi a válaszokat.

2015. febr. 24. 15:40
 6/9 Tengor ***** válasza:

"Nem a számolással van gondom. Nem is értem honnan vettétek ezt." Egyszerű: aki egy üzletbe belevág, az készít egy üzleti tervet. Abban tesz becsléseket és kiszámolja, hogy mikorra várható a megtérülés.

Csak a buta ember vállalkozik úgy, hogy innen onnan összeszed információkat, mert amikor kiderül, hogy sose térül meg, akkor édes kevés, hogy "de hát a Józsinak meg megtérült..."

2015. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom még most sem tiszta. Ide nem a kész ötletért jöttem. Csak történetekért amikből esetleg okulhatok / olyan buktatókat említhettetek volna meg amire esetleg nem gondoltam eddig / esetleg (saját tapasztalatból) megbízható webshop ajánlatot ahol célgépet vehetnék. Egyértelmű,hogy nem gyakorira alapozva kezdeném el költeni a pénzem.
2015. febr. 24. 23:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg kb 5 millió Ft szükséges legalább. 3-4 évvel ezelőtt egy 200 ezres gamer gép bőven elég volt, de azóta nagyon magas lett a difficulty és már csak asic minerekkel érdemes bányászni.
2015. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 K.Tigris válasza:
Ha el akarod kezdeni akkor kelleni fog egy vezérlő + asic miner + hűtés + bitcoin pénztárca + regisztrálni egy "mining pool"-ba. Nagyjából kb 30k összerakni egy alap kis gépet. Folyamatosan kell mennie a gépnek és kell hozzá egy stabil net.
2015. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!