Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj a videokártyámmal?

Mi lehet a baj a videokártyámmal?

Figyelt kérdés

A teljesen új, gyári, dobozos R9 290x Gigabyte Windforce OC VGA teljesítménye nekem picit furcsa. A legtöbb játékban fura FPS dropokat tapasztalok, pl. a Watch Dogs vezetés közben simán leesett 24-25 FPS-re, igaz, ultra részletesség mellett, de a netes tesztek alapján ez nem normális. Mindenesetre úgy voltam vele, hogy szarul optimalizált játék, nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Aztán kipróbáltam a Dying Light-ot, itt is ugrál az FPS, noha a játék játszható, de a sokszor 70 fps-ből 30 körüli lesz, és ez a hatalmas ingadozás elég zavaró. Itt is betudtam annak, hogy biztos Nvidia kártyákra optimalizálták a játékot. Itt már érezni kezdtem, hogy valami nem stimmel és megnéztem a Far Cry 4-et. Ultra részletességen, 1080p-ben itt is rendre 40-70 az FPS érték, de néha fura dropok, ugyanúgy 29-30 körülire. Aztán az ingyenes hétvégén kipróbáltam az új Codot. Néhány mapon ott is érezhető akadozás volt tapasztalható.


Itt elkezdtem gyanakodni és tesztelgetni kezdtem. Az MSI Afterburner szerint a GPU usage néha érthetetlenül leesik és vele együtt az FPS is dropol. Amikor 100%-on pörög a VGA semmi gond nincs, de néha lemegy a használat 40-50 százalék környékére és ez erősen meglátszik az FPS értéken. Ezt mutatta az összes fentebb említett játék.

És most jön valami igazán furcsa dolog, bár lehet, hogy ezt csak én értelmeztem félre. Az MSI afterburner az elérhető memóriánál csak 3 gigát ír, és a játékok nem is használnak ki ennél többet. Holott a kártya 4 gigás. A GPU-Z viszont látja mind a négy gigát.


Természetesen a legújabb driverek vannak telepítve.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2015. febr. 23. 19:07
 1/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Windows is fel van frissítve? Pontos típusa?

Alaplap, cpu, gépház és tápegység pontos típusa?

2015. febr. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Terhelve nézted vga és minden egyéb kiirt hőfokot (aida64)? Táp terhelve meleget fúj?
2015. febr. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Garis is a vga? Mert azt nem irtad
2015. febr. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

GPU-Z miket ir amugy? Meg windows

Látom vanak képek megnézni nem tudom mikor tudom őket

2015. febr. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Lap ok, de 1. Kép mért irja hogy pcie 1.1 módba fut? Talán egy bios reset / setup default hasznos lene
2015. febr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nézd meg a cpu használatot, fokokat, órajel változásokat terhelés közben

+ Táp típusa és hogy meleget fúj e

2015. febr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a válaszokat. Részletes tesztelésre csak hétvégén lesz lehetőségem, de pár napja megnéztem a hőmérsékletet, a kártya olyan 80 fok körüli Far Cry 4 alatt, de a VRM 1 felmegy bőven 90 fok körülre is. Amennyire én tudom, ez már nem normális. Szükség lehet valamilyen plusz ventire?


A gép egyéb adatai: - Asrock Z97 Pro 4 alaplap, i5 4590 3.3Ghz CPU, FSP Raider 550-es tápegység, 8 giga RAM.


A Windows 64 bites 8.1-es Pro változat, a VGA szerencsére garis, a CPU-t, meg a tápot, meg a GPU-Z-t megnézem majd a hétvégén, akkor tudok bővebb adatokkal szolgálni. Egyébként mi a gond a pcie 1.1-gyel? Az nem megfelelő?

2015. febr. 26. 17:50
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Gépházat nem irtad le vagy hangszigetelt vagy rosz légáramlás kialakitású is lehet (?) azért kérdeztem azt is bár még nem vészesek a vga fokok
2015. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hát #7 pcie 1.1 lehet elirás (?)

Cpu 3.0 t kezeli, lap 3.0 ás és vga is 3.0

Ha helyesen irja ki 1.1 et akor valami rosz bios bealitas is lehetseges

2015. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!