Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezek a hőmérsékletek mennyire...

Ezek a hőmérsékletek mennyire nagyon problémások?

Figyelt kérdés

Eddig is tudtam, hogy nincs jól, mivel az AMD FX 8120 processzorom 125 wattos fogyasztással rendelkezik, ameddig az alaplapom (asrock v68-vs3 fx) 95 wattot ad le. Ahogy a lenti ábrán is látszik, ezt nem igazán tartja be, és több mint 100 wattokat tol a procinak. Ez kicsit durva hőmérsékleteket produkál. Processzor tesztet futtattam a Prime95-el, kb. állandó 30-45% processzorműködés mellett.

Itt többet láttok: [link]

Mellesleg az általam látott maximális hőmérséklete az MCP-nek 100 celsius fok volt. Vélemények?


2015. febr. 23. 23:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Aida ide oda barátom, és most finom leszek szart sem ér! Nem a valós értékeket mutatják, sokszor össze vissza is, nekem egy számtekes mondta hogy csak a biosban keresgéljek. Nekem az alaplapomnak van saját menüje a "bios" és ott mindent szépen kijelez!
2015. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

90 fokos cpu? és még nem égett le?

70 fölött már problémás 80 felett meg leégés veszélye áll fent.


Nagyon magasak az értékek. amúgy alaplap nem asrock n68-vs3 akart lenni?

Mert ha igen, akkor:

Support up to 95W Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X6 / X4 / X3 / X2 (except 920 / 940) / Athlon II X4 / X3 / X2 / Sempron processors

- Supports Six-Core CPU

[link]


Az fx 8120 processzor nem is támogatott az alaplaphoz, nem csoda, hogy szenved szerencsétlen (meg amúgy is csak 6 magig kezeli a lap).


Nagyon sürgősen cserélni kéne azt az alaplapot, vagy elfüstöl az egész a p*csába.

2015. febr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
az mcp-nek a gyártó 100 fokot ír maxnak ahol még biztonságosan megy. Egyébként ha gyári hűtőd van a procin akkor azt cserélném mivel az fx szériás procik hűtői gyengék a procihoz. Az alaplapod meg azért melegszik mert max 95 wattot kéne adnia a procinak, mert annyit bír, De a procinak kellene a 125 watt, mert annyira tervezték. Így az alaplap erőlteti, hogy le tudja neki adni ami kell, de nem bírja. Én cserélném alóla azt az alaplapot, de hátha lesz valaki aki okosabb mint én. Egyébként meg az aida, meg az everest teljesen valós értékeket mutat, ha megtalálható az érzékelő az alaplapon és a prociban. Mivel ugyanazt az érzékelőt használja mint a bios.
2015. febr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok baromság amit a 2. ír.. néz egy bios adatokat". Meg ha valami nem belevaló akkor az nem működik te barom - -
2015. febr. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
utolsó működhet, de nem tudja kihajtani se a procit, meg megsüti magát az alaplap. A gyári hűtő meg köztudott, hogy harmatgyenge az fx prociknál. Én így biztos nem használnám.
2015. febr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


CPU hűtőventilátor fordulatszám : 6490 !!!!

Nem igazán gondolom, hogy ennyin forogna, én felezném ezt a sebességet.

Milyen hangja lehet már 6500-on??? Mint az orvosi fúróé. ....

2015. febr. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol egy cikket, hogyha AM3 foglalatba AM3+ processzort raknak, akkor pont a processzor hőfok szenzorainak a lábai nem lesznek bekötve, így a kapott hőfok értékek falsak lesznek. De attól még a proci le fog kapcsolni, ha túlmelegedne.
2015. febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

érzékeli az mind a 8 magot ahogy látom, ez hülyeség h csak 6 magig kezel, viszont ha am3 plusz lapba raksz am3+-os processzort, akkor az nagy gáz lesz!

Szerintem ne csináld, cserélj alaplapot, ne is használd akkor!

2015. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem linkeltem be az alaplapot. :)

[link]

Itt van, mellesleg semmi overclock nincs, minden alap, és am köszönöm a válaszokat! :)

2015. febr. 24. 14:12
 10/15 A kérdező kommentje:

Amúgy, ezek a nyugalmi állapotban levő hőmérsékletek.(5 perce kapcsoltam be a gépet, semmi igényes alkalmazást nem futtattam.)

[link]

2015. febr. 24. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!