Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a ma létező legerősebb,...

Melyik a ma létező legerősebb, és legdrágább videókártya?

Figyelt kérdés

Mi a neve?


Olyasmire gondolok mint az Nvidia Phantomja 400 és 500 kb, ennél van drágább?



2015. febr. 24. 09:28
 1/10 A kérdező kommentje:
400 és 500 ezer, ez lemaradt bocsi.
2015. febr. 24. 09:29
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy pl: a transformers-t vagy avatart milyen gépen csinálták? Az animációt? Gondolom elég durván :)
2015. febr. 24. 09:30
 3/10 Tengor ***** válasza:

Még az iponon is kapható VGA 500 ezer felett (1159488 Ft), bár nem gondolnám, hogy ez a kapható legdrágább. Ha egy szinttel magasabb forgalmazót keresel lehet, hogy ennél is lehet drágábbat kapni.

A filmek animációit valószínűleg munkaállomásokon készítették, valamivel szerényebb gépeken és a renderelést pedig render farmokon végezték.

2015. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 CspCsj ***** válasza:

nVidia Quadro sorozatot használják ilyenre, ebből 2.5millió most amit gyorsan találtam:

[link]

2015. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik te jobban értesz hozzá mint én, és ők ha akarnának akkor tudnának "játszani" vagy lövöldözni a robotokkal abban a grafikában mint amiben a film elkészült? Úgy értem hogy mintha a filmmel játszanának értitek?:) Pl sétálgatnék megatronnal a városban egy repkednék egy gyíkocskával a pandorán!? Megtudnám ezt tenni egy nagyon erős géppel? Valahogyan csak mozgásra bírják az animációt..
2015. febr. 24. 09:43
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó Köszönöm!
2015. febr. 24. 09:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Az animáció nem 3d fps... Szóval nem.
2015. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tengor ***** válasza:

A film képi világában valószínűleg nem. Az egész scriptelt cucc, 1-1 képkockán annyi minden van, hogy azt nem tudják realtime-ban számítani, erre valók a render farmok. Összeállítanak egy jelenetet a gépen, úgy nagyjából (mit tom én nem full HD rextúrákkal, csak valami egyszerű színekkel, minimális fény hatásokkal, ilyesmi, feltolják a farmra, hazamennek, majd másnap v. amikor kész megnézik a jelenetet.


Anno a neten keringett az X-Men valamelyik részéből (Farkas talán) egy verzió, ahol bizonyos részeknek még nem volt meg CGI végleges verziója. És azt láttad, hogy egy teljesen szürke repülőgép szerű valami lebeg, forog egy elnagyolt háttér előtt.

2015. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást, sokat segítettetek!!
2015. febr. 24. 09:57
 10/10 anonim ***** válasza:

Annyival még kiegészíteném, hogy van 1,5 milliós videokártya is, de szigorúan munkára való. Nem játékokhoz van optimalizálva így a játékok esetében valószínűleg lenyomná egy játékokhoz készült kártya ami lehet csak töredékébe kerül.


A render farmok esetében pedig tényleg hatalmas a számítási teljesítmény, de ott rengeteg eszköz van sorba kötve. A realtime azért még odébb van, de az avatár esetében egy-egy jelenet felvétele után pár perc alatt visszanézhető volt (bár lehet ott sem a végleges verzió, ezt nem tudom).

2015. febr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!