Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora SSD-t érdemes venni?...

Mekkora SSD-t érdemes venni? Milyet?

Figyelt kérdés

4 hónapja vettem új gépet, 300 ezres kategória, amiben egy WD1003FZEX (Black) merevlemez van. És a helyzet az, hogy kezd lassú lenni, illetve alapvetően a minőségéhez képest rendkívül lassúnak érzem már a kezdetektől fogva.


Igyekszem a lehető legnagyobb rendben tartani a gépet, csak a legfontosabb kiegészítő vackokat teszem fel, letiltottam szinte minden automatikus frissítőt, hogy a Windows-zal egy időben töltsön be. Nem viszem túlzásba a CCleaner használatát, van elég szabad hely a merevlemezen, az átmeneti fájlokat gyakran kitörlöm. Bár jellemző rám, hogy feltelepítek pl. egy játékot, amit végül sosem játszom, és hetek múlva letörlöm. Ugyanígy programokkal. Ezzel, feltételezem, elérhetem azt az 1-2%-os (nem tudom most pontosan, mennyi) töredezettséget a C-n?


Mindennek ellenére, HD Sentinel szerint a merevlemez állapota kifogástalan, nincs túlmelegedési problémám, stb. De lassúnak érzem. Valamint a Windows 8-cal sem vagyok kielégedve túlzottan, több mint fél éves használás után, csupa rosszat hallok róla ilyen téren. Így arra gondoltam, hogy az egyetlen élhető opció egy SSD beszerzése lenne. Ezelőtt soha nem volt SSD-m, így nem tudom, milyen típusút illetve mekkorát érdemes választani. Én minimum 120GB-ban gondolkodtam, hisz a 60GB édes kevés az op.rendszernek. Általában 100GB-s rendszerpartíciót csinálok, amiből minimum 50GB körül marad szabad helyem, de hallottam, hogy egy SSD-nek érdemes 20%-ot szabadon hagyni, az élettartam növelése érdekében, így a 60GB kiesik.


** Milyen típusú, illetve mekkora SSD-t célszerű venni? Megéri költeni egy 250GB körülire vagy úgyis megadja magát fél éven belül, és kidobás? Samsungban, Kingstonban gondolkodtam első sorban, de ezen belül tanácstalan vagyok. **


A válaszokat előre is köszi és bocsi a hosszú leírásért.



2015. febr. 26. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Samsungot nem ajánlok, a Kingston HyperX széria viszont elég jó.
2015. febr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi a baj a Samsunggal?


A 840/850 EVO szériáról jókat hallottam egyébként. Idáig afelé húzott a szívem, a vélemények alapján, de ez elbizonytalanít.

2015. febr. 26. 21:50
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
A Samsung az teljesen jó, 120-as 840 is már tökéletes.
2015. febr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 HUN_Sector ***** válasza:
83%

3 éve samsungot (evo sorozat) használok, semmi baja.

120 giga a minimum ami kell, mert a 64 gigás az oprendszernek szűk, míg a 120-asra a kedvenc játékod is felfér, élmény ahogy 1mp alatt betöltenek a pályák. :)

(Jó, ez csak az én perverzióm, hogy egy játékot is felraktam mellé, de volt még szabad hely, míg a 64 gigáson nem maradt volna)

2015. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Nekem Samsung 850 PRO van, tökéletesen teszi a dolgát, ajánlom.
2015. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kingston HyperX 3K 240GB


Egy 300 ezres gépbe pont beleillik mind méret,mind sebesség terén.

2015. febr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es, milyen pályát tölt be neked 1 másodperc alatt? Minecraft?? :D
2017. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!