Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan vegyem rá szüleimet,...

Hogyan vegyem rá szüleimet, hogy megengedjék az új videokártya vásárlását?

Figyelt kérdés

Egyrészt szerintem azért nem engedik meg mert 1,5 éves a gép.

Másrészt meg 55.000-60.000Ft a kártya.

A régi kártya egy Sapphire Radeon hd6670 1Gb DDR3

Ami a játékokat kezdi lowon sem elvinni.


2015. febr. 28. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Fel tudod te fogni hogy 60 ezer forintért mennyit kell dolgozni ?

Ha tudnád, bizonyára nem kérdeznél ilyen ökörséget.

2015. febr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A 1,5 éves Radeon HD6670-ed már másfél éve sem volt már jó kártya játékra....

-Sőt amikor 2011-ben megjelent a HD6670 már akkor sem volt más csak egy alsó középkategóriás videokártya. (ennek már 4 éve)

-Hogyan tudnád rávenni? Úgy hogy azt csinálod amire megkérnek: takarítasz, segítesz nekik, jól tanulsz, jó magaviseletet mutatsz, másra nem vágynak a szülők. Ha van rá pénzük így megkapod. Ha nincs rá pénzük akkor teljesen felesleges egy olyan dolgot megvenni ami elavul 3 év alatt.

-Figyeld a híreket, teszteket, ha meglesz a pénz az új kártyára akkor nem biztos hogy már a kiszemelted lesz a jó. Ha jövőre jön össze a pénz rá, ne a tavalyi kiszemelt modellt vedd meg.

-Legyél tisztában azzal is hogy a mostani tápod ellátja-e majd az új kártyát elég árammal, ne akkor érjen meglepetés mikor beszereled.

2015. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizony ez nem csak arról szól, hogy rá tudod-e őket venni, hanem első sorban arról, hogy meg tudják-e engedni maguknak, hogy ennyi pénzt kiadjanak luxus dologra (azaz nem javítja a körülményeket csak a szórakozásodat szolgálja...azt is csak korlátozott ideig). 20 éve Én is nagyon szerettem volna egy számítógépet és ezt tudták is a szüleim, de Én is tudtam, hogy nem engedhetik meg és nem is gyötörtem őket ezzel (egyszer pont hallottam is, ahogy beszélik, hogy milyen jó lenne ha tudnának venni egyet)...akkoriban egy átlag bérhez képest egy alap számítógép is több havi fizetésbe került...

55-60k nem kis pénz a legtöbb családnak, sokat dolgoznak érte a szülők és valószínűleg tudnának neki jobb helyet is találni. Sokszor a szülők élete is a lemondásról szól azaz előbb költenek a gyerekre, mint magukra...pedig néha ők is megérdemelnének egy kis önjutalmazást.

Mivel nem ismerjük a körülményeket, nem is nagyon tudunk tanácsot adni....illetve ha a szüleid nem akarnak/tudnak neked ennyiért videokártyát venni, akkor nem is fognak.

Végül az első gépemet magam vásároltam 15 évvel ezelőtt a fizetéseimből törlesztve.

2015. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gábor_79 ***** válasza:
Nem derült ki mennyi idős vagy, de lassan közeleg a nyár. Kezd el magad kondícionálni, hogy elmész dolgozni és megkeresed magad, legalább csak a felét. Az elég nyomós érv lenne és később is hasznát látnád a tapasztalatnak. Belekóstólnál a magyar valóságba. 12 évesen minket is elvitt anyám paprikát szedni, persze nem kaptunk pénzt belőle mi gyerekek a 10 órás munka után, azt anyám költötte el.
2015. febr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!