Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gazdasági célból...

Milyen gazdasági célból döntöttek a játékfejlesztők úgy, hogy egyik pillanatról a másikra 4 magos processzorokra optimalizálnak?

Figyelt kérdés

Azt teljességgel megértem, hogy ezek a cégek (Ubisoft stb.) profitot termelő, terméket eladó vállalatok. És mint minden vállalat esetében, a fő célpont a profit.

Azzal - ha lehet - senki ne jöjjön, hogy a technológia fejlődése miatt történt így, mert a 4 magra optimalizált játékok 50%-a tökéletesen futtatható (lenne) 2-vel is. Élő példa a FarCry4 feltörése, ami egy egyszerű forráskód átírásával lett lehetséges. A Ubisoft AKARTA hogy csak 4 magos CPU-val menjen.

A kérdésem, hogy szerintetek ez számukra (és más cégeknek is), miért előnyös? Hogyan termelnek ebből több profitot? Esetleg más hardvergyártó cégekkel kooperálnak?

Utóirat: Természetesen vannak játékok, amikhez valóban szükségeltetik a több maggal rendelkező CPU. Én most nem ezekkel kapcsolatban kérdezek. :)


2015. febr. 28. 23:17
 1/8 miért.én? ***** válasza:

Röviden összefoglalva:


A fogyasztói társadalmat ki kell szolgálni. Hogy ez megtörténjen, igényeket kell támasztani velük/velünk szemben. Nincs igény = nincs eladott termék = nincs profit!!!!

2015. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
biztos szerződésük van processzor gyártókkal és akkor már ők dirigálnak. Szerintem egyszerűen ennyi a válasz.És ezáltal több a profit.
2015. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Tengor ***** válasza:
Persze, hogy kooperálnak a hardver gyártókkal.
2015. febr. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Partnerprogramnak nevezik:

Intel

[link]

AMD

[link]

NVIDIA

[link]

"mert a 4 magra optimalizált játékok 50%-a tökéletesen futtatható (lenne) 2-vel is." - értessz hozzá? Hozol egy példát, de nem jelenti azt, hogy a játékok felénél meg lehet ezt csinálni.

Be kell látni: új játékok, erősebb konfigot is igényelnek, de nem csak ebben merül ki az egész (szellőzés/hűtés, anyaghasználat, ...).

2015. febr. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy az optimalizálás erősen megkérdőjelezhető, lásd Unity, Far Cry 4 (ez szerencsére nem annyira rossz, mint a Unity), Watch Dogs, Dying Light stb.

Nem sok játék van, ami valóban 4 magra van optimalizálva. A BF4 nagyon jól használ 8 magot is, de ez egy ritka kivétel.

Egyébként egyértelműen az a cél, hogy VEGYÉL hardvereket. Hogy költened kelljen cpu-ra, ramra stb. (lásd, cod ghost és a 6gb minimum ram esete).


Egyébként meg az a szégyen, hogy 2015-ben, még mindig az egy szálas teljesítmény a mérvadó játéknál. Ezért szenvednek annyira pl az FX-ek játékok alatt, mert azok egy szálon gyengék, de BF4-ben pl ki vannak használva rendesen a szálak, és ott jól is teljesítenek.

2015. márc. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan arra gondoltam, hogy az FC4-hez hasonló "feltöréssel" lehetne megoldani a játékokat, hanem alapból fejleszthetőek lennének 2 magra. Konkrétan nem vagyok szakértő, így "szaknyelven" nincs értelme annak amiről beszélek, de a gazdaság folyamatos figyelésével könnyen rálehet jönni erre a kis turpisságra.

A Murdered Soul Suspect, Wolfenstein New Order sem futott jól két maggal a megjelenéskor, de patchekkel korrigálták ezeket. Pár nap alatt!

Emlékszem, a Murdered folyamatosan akadozott, majd egy patch után helyreállt. Ekkor még bele volt írva a javítás listába, hogy "Optimised for Dual Core CPU-s' vagy valami ilyesmi. Ezt azóta levették a leírásból.

Egyébként nekem is két magos CPU-m van, és megvagyok vele elégedve. Valamikor jövőre váltok i5-re, majd ha mindent végigvittem, amit szerettem volna.

2015. márc. 1. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:

A játékoknál örök kérdés az, hogy PC vagy konzol. Nem rég is fel lett téve egy ilyen kérdés és itt, Tengor nevű felhasználó válaszát ajánlom, hogy olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__6..

A többit meg leírtunk előtted.

2015. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A konzolt direkt nem akartam belekeverni, mert arra amire kíváncsi vagyok, ahhoz nincs köze. De azért köszönöm. :)


Lényegében minden válasz azt tükrözi, amit én is gondolok, köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

2015. márc. 1. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!