Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire várható árcsökkenés?

Mennyire várható árcsökkenés?

Figyelt kérdés
Mennyire várható árcsökkenés karácsony környékén (tudom még nem mostanában lesz) a számítógépes üzletekben? árukeresőn néztem hogy tavaly karácsony környékén jóval olcsóbb volt szinte minden. Egy új gépet szeretnék és nem tudom hogy várjak-e addig vagy ne olcsóbban meg tudnám-e venni akkor a gépet vagy nem tudnák rajta annyit spórolni hogy megérje várni addig?

2015. márc. 2. 14:55
 1/4 Komplikato ***** válasza:

Nem lehet megjósolni, régen ált. augusztusban voltak jó árak a hosszú uborka szezon után, utána iskolakezdés és karácsonyi szezon előtt is erős emelések.

Most viszont a gyenge forint, erős dollár miatt borzasztó árak vannak. És ha történik valami amitől tovább drágul a dollár, akkor nem várható árcsökkenés. A kifutó termékek meg általában olcsóbbak lesznek amikor jön a következő generáció.

2015. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha nagyon spórolni akarsz, akkor várhathsz karácsonyig is, de nem lesz akkora árcsökkenés, meg nem is mindenre, adnak kedvezményt olyan dolgokra, amik nemigen kelendőek, pl "elavult" gépekre, az éppen aktuális GPU-ra, CPU-ra nem fognak akkora kedvezményt adni, hogy megérje várni karácsonyig.

Max várd meg a húsvétot, lehet akkor lesz valami kedvezmény.

2015. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A karácsony utáni leárazásokra én is vártam, de ahogyan Komplikato is írta, a gyengülő forint miatt, ez nem jött be, sőt! Pont ellenkezőleg hatott (drágultak az árak).
2015. márc. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Komplikato ***** válasza:

3-as Karácsony utáni leértékelés idehaza sose volt jellemző. helyette az volt, hogy február végéig nem rendeltek semmit szinte a boltosok és utána március elején kezdtek bevásárolni ÚJ cuccokat a nagykerből és akkor szórták ki a régieket valami minimális árengedményekkel.


Itthon sajnos nincs valós karácsonyi kedvezmény. Nincs fekete péntek (igazi XXL kedvezményekkel, kint van ami 70%-al olcsóbb!), nem lehet kapni a kifutó cuccokat olcsón. Például amikor SSD generáció váltás volt, akkor kint a 64GB "régi" SSD 7-8.000 volt, nálunk meg akkor "estek" 20.000 alá. DDR2/DDR3 váltásnál szintén ilyesmik voltak. A kifutó alaplapokat meg a nagykerek ilyen kemény 5-8.000-ért dobálják, ebből a vevőhöz semmi nem jut el arányaiban. Külföldön meg igen.

2015. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!