Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Fujitsu Lifebook E544...

A Fujitsu Lifebook E544 kéztámasza (bordázott, érdes, fekete műanyag rész) tényleg fog és az érintőpad is csak gyengén működik?

Figyelt kérdés

Végighúztam az ujjam ezeken a csúszásgátló bordákon és fekete lett kissé az ujjam hegye, meglepődtem, gondoltam piszok. Ezért tettem még vagy hat próbát, némi törölgetés után. Mindegyik esetben láttam fekete szennyeződést az ujjamon, ami nem por volt.


Illetve összehasonlítottam az érintőpad-ot a többi gépével és meglepődve tapasztaltam, hogy nehézkesen, lassan működik, illetve az érdes műanyagfelület smirglizi az ujjamat...


El vagyok szomorodva, mert kinéztem magamnak ezeket a Fujisu Lifebook-okat, de most közelebbről megszemlélve, legalábbis az E544-nél hitványnak tűnik a burkolathoz/érintőegérhez felhasznált anyagok minősége.



2015. márc. 3. 22:24
 1/2 Reiber Péter ***** válasza:

Minden gép ugyanazokbol a kínai vackokbol készül, sokszor olyan távolkeleti filozófia alapján, ami egy európainak nonszensz.


Pl az izzadós, zsíros vagy ázsiában elképzelhetetnül nagy méretű, nem "finom" kéz az olyan szempont, amit ma a gyártók képtelenek érvényesíteni, figyelembe venni.


Nem egy márkanévhez kell ragaszkodni, ezek nagyrészt ma már matricák, semmit nem jelentenek.


Hanem körülnézni a piacon és kiválasztani azt ami árban és a piacon elérhető, és neked az adott célra megfelel.


Ez néha több hetes "munka", és végül akkor is lehet a vége csalódás, ami mostmár szerencsére nem végzetes, webshopban vásárolva a gép még a 14.napon is visszaküldhető, hogy kössz nem.


Én prémium(nak gondolt) márkáért (sony, compaq, lenovo) sem fizetném ki azt a felárat, ami 99,9%ban nem a gépben, hanem a marketingben, hófehércsempés szalonban, modellkategóriás kinézetű eladócsajban ,stb van "befektetve".


Ugyanakkor sosem halott nevű gépet sem szivesen vennék, valahogy egy márka még mindig adott piaci helyzettel számol, komoly pozícióvesztés nélkül jó esetben nem engedi azt meg magának, mint egy XXXX név alatt próbálkozó kínai valamit felmatricázó kérész életü akárki.


Avval midnenestere meg kell békélni, a laptop ma közszükségleti cikk.

Nem programozók, kockák, it guruk kiváltságos drága irigyelt eszköze, egy átlag asztali gép áráért elfogadható lapost kapni már.


Ugyanakkor ezt is elérte a tömegtermelés-tömegszemlélet, átlagosan 3-4 évre tervezett, "eldobható" tárgyak, mert ez alatt ugyis elavul a procija, kevés lesz a ram, gyenge a vga, kimegy a kijelő, lefekszik az aksi, tehát azt a prémium szemléletet és anyaghasználatot, ami bármelyik P3 vagy egyes P4 laposokban még anno majd 10 éve megvolt, kár keresni, ez mára nincs.


Mindegyik kicsit ilyen, kicsit olyan, laza, zörög, kényeletlenebb, karcolódik, pontatlan, recseg, stb.


Ráadásul mostmár semmit nem jelent az sem, hogy na, én nem 80ért, hanem 290ért tudok lapost venni, tehát nekem "prémium jár" ennyiért.


Túrókat. Általában a legtöbb gyártónál negyedmillió felett is ugyanazt a "sasszit" fogod kapni, egy másik kijelzőpanellel, jobb alaplappal, másik proccal, több rammal, ssd-vel, stb, mint a 80ezres alap.


Gyors lesz, erős, szép kép, nagy háttértár, stb, de a gagyi fíling az pont ugyanaz, a filléres és alkatészek is alkalmasint ugyanazok, (töltő, touch pad, stb) stb.

2015. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Rendben, de olyan gépet mégsem veszek, ami befogja a kezemet! A kéztámaszról lejövő festék/korom még akár könnyűszerrel rákkeltő is lehet!


Az érintő egér, pedig ennél a gépnél (Fujitsu Lifebook E544) bármely másik konzumer géppel összehasonlítva is nehézkesen használható, érdes felületű eszköznek bizonyult.


A bordázott kéztámaszt ráadásul nagyon nehéz lesz tisztán tartani!


Még megnézek Fujitsu gépeket, mert a konfiguráció vonzó, a belső kialakítás is ránézésre, lehet, hogy ez egy régebbi E544 széria volt és mára javították a fenti hibákat, ugyanakkor az A544-et is nagyon hasonló kialakításban láttam máshol.


Egy biztos, olyan gépet nem veszek, aminek a burkolata befogja a kezemet! Lehet benne 5. generációs Intel Core i7 is tőlem, akkor sem érdekel.

2015. márc. 6. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!