Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jobbak az alsó tápos...

Miért jobbak az alsó tápos házak a felső táposoknál?

Figyelt kérdés

Számítógép építés terén egyelőre még kevés tapasztalattal rendelkezem, csupán utánaolvasgatok dolgoknak, és több helyen olvastam erre vonatkozóan dolgokat. Egyesek konkrétan szidják a felső tápos házakat.


Mi ennek az oka? Miért jobb, ha alul van a tápegység, nem felül a gépházban?



2015. márc. 4. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik az hogy könnyeben csavarozod, a másik meg az hogy alá van támasztva alul, és ha a táp van felül akkor hova kerül a venti? lentre? ott elég ronda szerintem + ami a földön van por....
2015. márc. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Másrészt számtalan okot lehet mondani.

A meleg levegő felfelé száll,az alsó tápos ház 99%-ban talpakon áll,így a "külvilág" jóval hűvösebb levegőjét szívja be,illetve a levegőt a házon kívülről szívja be,és nem belülről.

Ergo nem a sok-sok port,mivel az alsó tápos gépekhez min. 2 réteg porszűrőt alkalmaz.

2015. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:
58%

A legtöbb alsó tápos házat kétféleképpen is szerelhetsz.

Az egyik alulról szívjon a táp friss levegőt, ilyenkor a tápnak jobb a hűtése. És úgyis szerelheted hogy a gépházból kifele szívjon. Utóbbinak nyilván az az értelme, hogy a videokártyánál ragadt meleg levegőt a táp ventije szívja ki. Így nem kell emiatt egy plusz ventivel is zajolni.

Én ennek ellenére igazból nem sok értelmét látom az alsó tápos házaknak.

2015. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

#2-est nem tudom miért pontozzátok le.

A meleg levegő felfelé száll, ugyanis könnyebb, mint a hideg levegő.

És a felső tápos házakban mi van a táp alatt?

Igen, a processzor meg a videókártya, ami elég sok hőt termel. Nem valószínű, hogy jót tesz a tápnak, ha meleglevegővel próbáljuk hűteni...

Emiatt ezt nem is értem:

"a videokártyánál ragadt meleg levegőt a táp ventije szívja ki. Így nem kell emiatt egy plusz ventivel is zajolni."

Ház ventilátornak használni a tápot? Erről most hallok először...

2015. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2es jót ír, lepontozzák, 3as hülyeséget, felpontozzák. Nem értem az embereket...
2015. márc. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, de látom, ezen az oldalon komoly háborúk folynak emiatt... Mindenkinek inkább a zöld pacsi ment.


Köszi a válaszokat.

2015. márc. 4. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!