Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha veszek egy pin elosztót...

Ha veszek egy pin elosztót (így hívják egyáltalán? ) akkor lehet valami "teljesítmény" béli változás?

Figyelt kérdés

A keret történet annyi, hogy a házamba szeretnék még 2 db ventit (egyet a VGA alá, és egyet a proci hűtő bordával egy vonalba), csak annyi a probléma, hogy most van egy Arctic F8 a gépben, tehát az már foglal egy helyet az alaplapról, de azon kívül sajna csak 1 db csati van, a kérdés pedig adott.

[link] erre gondoltam, mert elve szabályozhatóra gondoltam (egy 9 vagy 12 CM-es menne a VGA alá, meg egy ugyan ilyen F8-as menne a gép hátuljába.)

Vagy esetleg venti szabályzóval meg lehetne csinálni ezt, nem befolyásolja a szabályzót az, hogy az alaplapon csak 2 db csati van?


A válaszokat előre is köszi!



2015. márc. 5. 19:20
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Kösd be (tápra állandóra), a táp bírja akkor "hadszóljon". Nekem +3 venti lett betéve a gépbe (szakszerűen forrasztva, zsugorcsövezve :) )...

Minden áron alaplap vezérelni szeretnéd akkor a processzorhűtő ventit véletlen se oszd meg, csak a chasis-t esetleg. Természetesen befolyásolja a szabályozót mivel megnő az ellenállás amiből számolja a fordulatot így nem valós értékeket fog mutatni.

szóbajöhet ha menetközben nem is, de szabályoznád hogy egy szabályozható ellenállást építesz a ventillátorhoz, ami a tápról jön, beállítod fixre és a tápról kapja az áramot.

..de szerintem ne variáld túl, kösd a tápra és a többi majd alacsonyabb fordulaton fog menni a + hűtés miatt.

2015. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

CPU helyére isten ments, dehogy kötném, ott most egy Scythe Ninja 3 rev.B teljesít szolgálatot, mellette van egy 3 pines, meg a SATA portoknál van egy 4 pines, és azt akarnám megcsinálni.

Valami ilyenre gondoltam (tudom paint művészet lvl 99):

[link]

2015. márc. 5. 21:56
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Tényleg elég absztact :D

Ja-ja valahogy úgy, te látod hol van hely és merre tudod ésszerűen terelni a levegőt! Nálam egyszerü , elöl nincs (nem fért el)alulra került az fújja a VGA-ra proc a hátulja felé ill a táp venti oldalról elszívja. Kicst megtereltem trombitalemezzel csak hogy nehogy eltévedjen :)

[link]

Merevlemezekre statikus hűtést tettem, de elég nekik nem igazán melegszik.

[link]

Házat megpróbáltam jól szigetelni így határozott a levegő útja.

oszd el. nagy baj nem lesz belőle. Nálam csak annyi hogy az érzékelőnél ugrál 2700 és 5400 közt ami jó téves, de sajnos az alaplapom amúgy sem szabályozza szóval nálam mindegy. neked sem lehet bajod belőle, túlhűteni nem számít, max kicsit hangosabb, de ha elég kevesebb venti akkor talán lehetne úgy is. Nekem tele van pakolva mindennel rack,tunerkártya,kártyaolvasó, 3 HDD, floppy ezért kell mert különben a merevlemezek eléggé melegedtek (50°c). VGA -nak sem ártott a plusz hűtés, egyszóval globálisan jó és éppen nem tulzó!

2015. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Leginkább a VGA hűtése miatt csinálnám meg ezt, mert kicsit tuningolnék rajta (HD7970) csak úgy kíváncsiságból, hogy mennyit bírna, de amint emelek rajta 70 MHz-et máris ugrik majdnem 10°C-ot a kártya, és alapórajelen is 70°C-os, tehát a 80-tól már félek.

Ezért gondoltam, hogy még porszűrőt is rakok a ventik elé, valamint a 12CM-es ventit raknám a gép aljába.

CPU hőmérséklettel nincs gond, a Scythe az szépen megfogja, mondhatni passzív módban üzemel, a venti az 500-al forog alapon, de ha akarom hogy kifújjon valamit a gépből, akkor feltekerem a kis tekerőkével amit kaptam hozzá. (1400-as fordulatig, mert arra állítottam a maximumot)

2015. márc. 6. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!