Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 15 tűs VGA kimenet a laptopon,...

15 tűs VGA kimenet a laptopon, és HDMI be a TV-n. (Vagy valahol kellene lenni a TV-n is VGA-nak? SAMSUNG UE40F5000) Ha nincs, csak HDMI, akkor hogy tudom összekötni őket?

Figyelt kérdés

Találtam adaptert, 15 tűs VGA/DVI 29 pin, és DVI 29/HDMI kábelt, ez olcsó megoldás, és a drága az a direkt HDMI/VGA kábel, ami egyben adapter is. Mert itt valamit át kell alakítani, azért van ez a borsos árú adapter? Az első megoldással nem fog működni? Bár nekem úgy tűnik ezek az adapterek HDMI kimenettel, és VGA bemenettel vannak megáldva. Tehát ezt a sok badarságot félre téve, hogyan tudom a laptopomat rákötni a tévéra, ha utóbbin nincs VGA? Köszi

ui A TV a falon elég szorosan, csak oldalt látom, hátul nem. Ezért nem tudom van-e VGA-ja.


2015. márc. 7. 23:29
 1/6 A kérdező kommentje:
tévére :)
2015. márc. 7. 23:30
 2/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el, a HDMI és a VGA két különböző.

Hangot külön kábellel tudod átvinni, ha tv-re akarod tenni.


SCART bemeneted van? Egy scart-vga átalakítót találsz 600Ft-ért a neten.

2015. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15 tűs kimenetet D-SUB-nak hívják...

VGA meg: Video Graphics Array


Nem ugyanaz.


Továbbiakban a HDMI az digitális jeleket továbbít, a D-SUB meg analógot.

DVI-nak van olyan fajtája ami mind a kettőt (analóg + digital) támogatja.

Azaz ilyen átalakítók léteznek:

DVI-I és DVI-D ---> HDMI

DVI-I és DVI-A ---> D-SUB

HDMI ---> DVI-D

D-SUB ---> AVI-A

2015. márc. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az utolsót elírtam:

... ---> DVI-A

2015. márc. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A HDMI digitális jelátvitelre (+hang) lett tervezve, a VGA (D-SUB) pedig csak analóg videó jelet ad ki.

Ezt az analóg jelet kell átkonvertálni digitálissá, ehhez egy aktív eszköz szükséges. Nem elég "átkötögetni" a kivezetéseket.


Megj. A D-SUB csatlakozóra gyakran utalnak VGA-ként - bár az igaz, hogy eredetileg ez egy videó szabvány elnevezése volt.

[link]

2015. márc. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ok, értem köszi mindenkinek

a scart/vga működik, akkor az rca6vga is? csak a helyszűke miatt, mert nem oldalt hanem hátul van, a készülék pedig szorosan a falon, a scart meg elég bumfordi, de egy 90 fokos rca val a video bemenetbe, hang nem érdekes, csak a kép.

2015. márc. 12. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!