Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ilyen a GPU kihasználtsá...

Miért ilyen a GPU kihasználtságom Far Cry 4 alatt?

Figyelt kérdés
Egy R7 260X 2 GB vga-m, i3-4160 cpu-m van. Far Cry 4 alatt a gpu kihasználtság össze vissza ugrál, fsp droppok vannak, és sokszor elég laggos. A felbontásom 1440*900, mediumon játszok. Mi lehet a baj?

2015. márc. 8. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevés a proci. Attól még, hogy itt mindenki lepontozza, ha valaki az írja, hogy 2 mag manapság kevés, attól még 2 mag manapság kevés.
2015. márc. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert kevés a két mag az fc4-nek. Nem a semmiért van minimum gépigénynek 4 mag megadva. Az, hogy adtak ki rá patch-et, hogy elinduljon 2 maggal attól még nem fog menni is normálisan 2 maggal.
2015. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom, az i3 2 magos, viszont 4 szálás, a játékoknak pedig a 4 szál fontos. El is indult a játék bármiféle corefix nélkül, illetve fps is 50-60 körül van, csak éppen vannak droppok.
2015. márc. 8. 20:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt jól tudod hogy két magos és 4 szálas. azt már nem hogy a 4 szál a fontos, a 4 mag fontos.
2015. márc. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha jól tudom, az i3 2 magos, viszont 4 szálás, a játékoknak pedig a 4 szál fontos"


A nagy fenét. A játék ennél jóval több szálon fut. A teljesítményt pedig az befolyásolja, hogy ebből hány tud érdemlegesen futni egy időben. A HT-s procikról tudni kell, hogy nem mágia termékei, és attól még, hogy két szálat kezelnek, attól még nem egy időben futtatják őket, hanem váltogatnak közöttük. Csak vezérlésről van szó, nem szó szerinti egy idejű futtatásról. Ahhoz két proci (mag) kell.

2015. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erősebb videokártya kell. Ez az R7 260X 2 gb nagyon virsli a Far Cry 4-hez.


[link]

2015. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó ha egy HD7770 elég a far cry 4-hez akkor egy r7 260X is. Itt a proci az ami gyenge. Nem játékra vannak az i3-as procik főleg,h ogy mostmár a játékok megkövetelik a 4 magot. Hiába az én procim csak egy athlon II x4 651K Teljesítményben egy szinten van az i3-al sőt lehet ez az i3 még erősebb is mint az én procim. Csak nekem 4 magos az i3 meg csak 2 és az kevés a frissen kiadott játékoknál. Játékra még mindig azt mondom vagy amd vagy minimum i5. Ha netezni kell meg filmetnézni akkor lehet i3.
2015. márc. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így van.


Én is visszasírom a 4 magos Trinity A10-t,az i3-4330 helyett.

Főleg hogy most egekben vannak a CPU árak.

2015. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!