Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép újraindul (néha...

Számítógép újraindul (néha többször) közvetlen indítás után. Okozhat-e károsodást?

Figyelt kérdés
Az lenne a probléma, hogy nemrég lett meg egy új gépem és mikor bekapcsolom akkor felpörög és kb. 2másodperc után leáll majd megint elindul, van mikor ezt 2x is megcsinálja egymás után. De végül elindul a gép és probléma mentesen működik. Mi okozza ezt a problémát? Tehet-e kárt a gépben hosszú ill. rövidtávon? Konfiguráció: FX8320 4Ghz (stabilan fut) 2x4gb kingston hyperx genesis (dual channel), gigabyte 970a-ds3p, segate barracude 1tb, cooler master hyper tx3 hűtő, nvidia geforce 9500gt, 850w chieftec aps-850cb tápegység

2015. márc. 9. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg HDD Sentinellel azért, hogy mit mutat. Előre telepítve kaptad? Ha igen, én 0-ról újrahúznám driverekkel együtt, amíg nincs nagyon belakva, ha úgy sem jó vissza ahonnan jött és csinálják meg, vagy a legjobb, hogy ha így visszaviszed és nem köthetnek bele abba hogy újraraktad stbstb...

Egyébként jónak semmiképp nem jó, sztem kezdj vele valamit ha már friss gép.

2015. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megnézem a Sentinelt. Minden rendben van, báris azt írja. A rendszert én emeltem fel. Máshol azt mondták hogy a táp hibás. Kezdeni nem tudok semmit, mert mindig így csinál, esetleg megpróbálhatok egy CMOS resetet
2015. márc. 9. 19:48
 3/7 A kérdező kommentje:
Egy barátom azt mondta hogy lehet hogy táphiba, namost stresszelem a gépet hogy megnézem, hátha az okozza a problémát
2015. márc. 9. 19:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Most álítottam meg a prime 95-t, fél óráig futott, semmi hiba, minden stabil.
2015. márc. 9. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Csinálj egy memóriatesztet Windows-ban. Utána, ha jó, ha nem, próbáld meg ne dual channelben futtatni a dolgokat, talán még a videókártyát is vedd ki.
2015. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csináltam egy CMOS resetet, és megint overclockoltam. CPU 4ghz 20 a szorzó, ram 1866mhz dual channel 10,10,10,30,42 fsb:dram 3:14 dram freq: 937.6mhz. Most nem csinál semmi olyasmit mint az előbb. Na elindítom a stresszelőt egy órára
2015. márc. 10. 07:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden ok. Mostmár nem csinál semmi furcsát, stabilan fut. CMOS reset megoldotta! :)
2015. márc. 10. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!