Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyiket? Samsung Galaxy Tab...

Melyiket? Samsung Galaxy Tab S 10.5 vs Apple iPad Air 2?

Figyelt kérdés

Melyiket? Samsung Galaxy Tab S 10.5 vs Apple iPad Air 2


- szép az amoled de úgy érzem egy órányi olvasás után bántó lehet

- Sokat olvasok beszkennelt pdf-et, amit az ebook olvasó csak kinlódva tud megjeleníteni

- 4 és 7 éves gyerkőc is használná

- jó oktató programok a gyerekeknek

- sok utazás az autóban fényviszonyok váltakoznak (betűz a nap sötétbe megyünk haza, stb)



2015. márc. 10. 09:53
 1/3 A kérdező kommentje:

összehasonlító nem mond túl sok infót, inkább gyakorlati tapasztalatra lenne szükségem


[link]

2015. márc. 10. 09:57
 2/3 tonyo123456 válasza:
nekem tab s-em van, nekem nagyon megfelel, a kijelzője gyönyörű mind a 2-nek bár olvasni szerintem egyiken se jó(saját vélemény bár van aki szeret) viszont 4 és egy 7 éves gyereknek a kezébe nem adnám mert nagyon törékeny mind a kettő és a kijelző csere egy kisebb vagyon 40-50e Ft. Viszont én akkor is a tab s-t ajánlom mert bővíthető a memóriája és az alkalmazások játékok sok helyet foglalnak és egy nagyobb tárhelyű ipad sokkal drágább annak az árából inkább vegyél a gyerekeknek egy olcsóbb tabletet. alkalmazások terén pedig mind az appstore-ban mind a google áruház teli van jobbnál jobb alkalmazásokkal.
2015. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3/4 éve megvásárolt Samsung galaxy tab S 8.4- em kerek 2 hete ment tönkre, pedig rettentően vigyáztam rá. Garanciális szervízbe vittem, de még nem kaptam vissza. A hibája egyébként az volt, hogy gyakran véletlenszerűen újraindult, a játékokat rosszul töltötte be, aku töltöttségi szintjét hibásan jelezte.

Amikor még jó volt, nagyon megbízható mindennapi társ volt. Gyönyörű kijelző (2560x1600, Super Amoled, WQXGA),gyors processzor (8 mag, de ebből csak 4- et tud egyszerre felhasználni), bőven elég ram és tárhely jellemzi. A hét éves kistestvérem is tudta használni a tabletet az úgynevezett "gyerek módon" keresztül, amely egy nagyon aranyos, biztonságos felületet képez a kisgyerekek számára. A tablet egyetlen problémája a ritka akadozás, ami szoftverfríssítéssel sem múlt el. De ez nem igazán zavaró, és tényleg nem gyakori. Nagyon várom, hoyg újra használhassam a tabletet. Rengeteg extra feature, hasznos érdekesség van benne, mint például a képernyő két részre osztása, ami nagyon sokat segít a mindennapi használatban.

Úgy mindent egybevéve ez egy nagyon jó tablet, de közel sem tökéletes, helyenként rosszul optimalizált. Valószínűleg nagyon kicsi az esélye annak, hogy a Te táblagépeddel is ez a szerencsétlenség fog történni, de akkor sem árt az elővigyázatosság. Illetve érdemes teszt videókat nézni és cikkeket olvasni róla, például DetroitBorg YouTube csatornáján van egy nagyon profi bemutató videó róla, illetve a Mobilarenának is van egy részletes cikke.


Az Ipad air 2- ről már nem tudok ennyit írni, mivel eddig összesen kétszer használhattam. Viszont biztos lehetsz benne, hogy az Apple egyik legprofibb tabletém semmiféle akadozás, félreoptimalizálás nem lesz észlelhető. Az Ipad air kettőt is gyönyörű kijelző, és a legújabb Apple processzor jellemzi. Minden Apple Store- ból letölthető programot tökéletesen futtat.


Így hegyi beszédem végére azt tudom mondani, hogy mindkettő egy nagyon jól sikerült tablet, az S (nagy és kis verziója is) "művészeknek való", vagy azoknak, akik valami egészen újat akarnak. Az Air pedig azoknak, akik egy 100%- ig stabil rendszeren szeretnének dolgozni vagy játszani. Remélem segíthettem!

2015. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!