Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem használja mindenki...

Miért nem használja mindenki az alvó állapotot/hibernálást?

Figyelt kérdés
Bár nem tudom mi a kettő között a különbség, kétségtelen, hogy a rendszer nulláról való felállása nálam 55 mp. Ha alvó üzemállapotból kapcsolom be a gépet, ez az idő 10 mp. Ha ennyi időt lehet vele nyerni, miért kapcsolja ki az emberek 90%-a a számítógépeiket/laptopjukat? Azt hittem az akku merítése a fő oka, de valójában 24 óra után 2%-ot visz le az alvó állapot az én megviselt akksimból.

2015. márc. 10. 13:20
 1/3 detronic ***** válasza:

egyrészt mert a régi laptopok hamar lemerülnek, s csak az újabbaknál eszik ilyen keveset. A samsungnál van egy hibrid alvás évek óta ,ami szintén hasonlóan működik.

A fő indok hogy nem árt néha újraindítani a rendszert hogy rendesen működjön. Asztali gép az ,ás tészta...

2015. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mert ha alvás közben jön egy áramszünet, akkor gáz van. Hibernálásból ébredni lassabb, mint nulláról, ha nem 256 mega RAM van a gépedben. SSD-ről meg főleg nem 50 másodperc, hanem 5...
2015. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Készenléti ritkán használok, kell hozzá áram, én meg mindent áramtalanítani szoktam, mikor nem használom. Nem sok áramot fogyaszt, de akkor is áram alatt kell tartani a memóriát, hogy ne felejtse el, ami benne van.

A hibernálás nem fogyaszt áramot, ugyanúgy visszakapom a rendszert, ahogy volt. Mióta SSD-m van, a rendes indulás ugyanolyan gyors mint a hibernálásból való indítás, esetleg 1-2 másodperc különbség van. Másrészt minden hibernáláskor a memória tartalma az SSD-re íródik. Bírja az SSD az írást, de azért 3-4GB írás kikapcsolásonként nem mindegy. Még HDD-m volt, sűrűn használtam a hibernálást, most meg már nagyon régóta le van titlva és nem érzem, hogy kellene.

2015. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!