Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha régóta van SSD-d: Megérte...

Ha régóta van SSD-d: Megérte megvenni? Elégedett vagy vele?

Figyelt kérdés

Gondolkozok egy SSD vásárlásán, de kicsit sajnálom érte a pénzt. Értem, hogy gyorsabb a HDD-nél, de ér az a sebesség annyit?

Előre is köszi a válaszokat!



2015. márc. 10. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ mire kell, játékokhoz nem éri meg, inkább munkához és komolyabb programokhoz.
2015. márc. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát, nekem 3 hónapja van egy Samsung 850 PRO 128GB SSD-m, meg vagyok vele elégedve, nagyon gyors és így soha nem fagy a gép. Szerintem megérte, bár tényleg nem olcsó.
2015. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vegyél sshd-t 8 gb mozgatás alatt 90% olyan gyors mint az ssd és sokkal olcsóbb

20.000 HUF/1 280 000 000 000 bytes (1 tb)

2015. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ja nem már fáratt vok 1024
2015. márc. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy jó üzlet keretében 10 ezerért szereztem egy 840 EVO-t. Tény, hogy gyorsabb a gép, de ha alapból van egy jó géped, akkor nem lesz megváltás, a win 8.1 alapból is tök gyorsan bebootol. Annyi, hogy fél másodperccel előbb elindulnak a programok. Ha nem lenne SSD-m, én nem is vennék, főleg, ha sajnálod érte a pénzt.
2015. márc. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5-ös rátapintottál a lényegre. Vennék én SSD-t, tényleg el is hiszem, hogy olyan mint a villám, de ami elbizonytalanít az az, hogy a win8-am a Caviar Black vinyómon 20-25 másodperc alatt bootol, a programok - a játékok kivételével - mind olyan 0.5-2 másodperc között indulnak. Most az SSD-vel, ahogy utána olvastam várható lenne olyan 10-12 másodperces boot idő, meg a programok, kvázi azonnal indulnának.

Viszont, ha azt nézem, hogy én ezzel is elégedett vagyok és nem érzem lassúnak, illetve, hogy egy 120GB-os SSD-ért veszek, egy 750GB-os vagy akár 1TB-os Caviar Blacket akkor meg sajnálom érte a pénzt, mert úgy érzem nem ér annyit az a sebességkülönbség. Szóval nagyon vacillálok és nem tudok dönteni egyelőre.

2015. márc. 10. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!