Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek a 4k felbontásnak...

Szerintetek a 4k felbontásnak ( 4k felbontású monitoroknak ) van létjogosultsága?

Figyelt kérdés
Én egy 1920x1080-as felbontású monitort használok és láttam már 4k-s monitort és egyelőre, vagy talán soha nem kellene ennél nagyobb felbontás ( nekem, objektív vélemény ). Mi a ti véleménytek nektek erről?

2015. márc. 13. 17:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi utolsó kérdés nagyon hülyén jött össze :)
2015. márc. 13. 17:54
 2/9 anonim ***** válasza:

majd egyszer biztos lesz rá valami, ami kisebb felbontáson nem lesz jó nézni stb.


mondjuk az orvosoknál egy ilyen a jövőben? talán segíti jobban látni a dolgokat? (tipp)

2015. márc. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen én főleg játékos szemszögből kérdeztem, de igen amit mondasz abban lehet is igazság, pont nekem nem jutott eszembe akinek rengetegszer kellett CT, MRI alá feküdnöm.
2015. márc. 13. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem is inkabb csak uzleti fogas, felig meddig parasztvakitas, de ha valaki hajlando penzt adni erte, hat egeszsegere...
2015. márc. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van, de én mondjuk nagyobbat ugrottam volna, 8k, vagy inkább 16k.
2015. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Passz, de örüljünk nekik. :D


Hogy miért? Mert a jövőbeli kártyákat 4k felbontásra fogják tervezni, és egy átlag felhasználó elüldögél a maga 1080P-jével. :D Szóval hátha ritkábban kellesz kártyákat cserélni.

2015. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
van.. azért 140cm-es tv-n szerintem már a fullhd kevés.. a monitorok terén is lehet hasznos hiszen azt mondják 4k ról visszaváltani 1080p-re rossz de nem használtam még huzamosabb ideig 4k-t hogy megmondhassam csak kipróbáltam pár percig..
2015. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút van létjogosultsága, Full HD és 4K között abszolút látható a különbség (mondom ezt úgy, hogy 1680x1050-es monitorom van) Szerintem még egy 22 colos monitornál is feltűnő a különbség a kettő között, még egymás mellé sem kell tenni. 4K és 8K között azonban lehet, hogy már tényleg nem igazán lehetne különbséget tenni.
2015. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Játékokra 5-10 évig még másodlagos lesz, de azon kívűl nagyon gyorsan terjedhet ez a szabvány. Ahhoz, hogy négyszer annyi pixelt ugyanannyi idő alatt tudjon generálni a kártya hatalmas áttörésre lenne szükség - én nem látok erre jelenleg realitást - a gyártók vígan elvannak az előző generációs technologóiák újracímkézésével, nem fog senki sietni, hogy négyszer olyan erős hardvert ugyanannyiért adjon (majd aki akar 4K-t, az épít magának 2/4 VGA-s rendszert = profit).
2015. márc. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!