Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szó vokt hálózat gyakszi órán...

Szó vokt hálózat gyakszi órán az internetről, és annak alapjairól. Szóba került ha jol emlékszem 9 gép amit ma is használnak, és ezek szolgálják az internet alapját. Miez pontosan, hogyis van ez?

Figyelt kérdés

Tanultunk róla, egészen az ARPANETtől, mostanáig, de erről csak pár szó esett és félfüllel hallottam csak.

Ha tudtok valamit akkor légszi irjátok már le, vagy linket kérnék, köszönöm!

(A google a barátod, a wikipedia a barátnőd; ezen túl vagyok. Mivel konkrétumot nemtudok hogyan, milyen cimszóval keressek rá!)



2015. márc. 14. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

lesz olvasni valód:

[link]

[link]


többet nem tudok mondani, de hátha van itt olyan aki jobban tudja a "történelmét" a dolognak

2015. márc. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így hirtelen átolvasva nem találtam róla infót, de nagyon köszi.
2015. márc. 14. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a DNS root szerverekről beszéltek, habár többen vannak mint 9.

[link]

2015. márc. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nemtudom, lehet.

Mert rtunk füzetbe, és akkor szóvolt (így emlékezetből, mert jelenleg nincs nálam füzet)

OSI model, IP címzés, DNS, IEEE, crosslinkelt meg a sima kábelről, ARPANET stb.... (nem időrendi sorrenden sikerült irnom)

2015. márc. 14. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"Biblia" hálózatokról ha jobban el akarsz merülni a témában.


[link]

2015. márc. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi :)

most hirtelen, mg mindig erre vagyok kiváncsi, de se a googlebe nemtalálok semmit, sem sehol

2015. márc. 14. 15:08
 7/7 A kérdező kommentje:
most nézem, 968 oldal ez kalyak biblia! :D
2015. márc. 14. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!