Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy lanpartin vettem részt...

Dontcry7 kérdése:

Egy lanpartin vettem részt tegnap, ahol a valaki véletlenül lekapcsolta a hosszabbítón a főkapcsolót, és a főkapcsoló bekapcsolása után elindítottam a gépet, ami el is indult, de nem vette a kapcsolatot a monitorral. Mi a teendő, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

2015. márc. 14. 19:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A tápom típusa: Chieftec Gpa 500S8
2015. márc. 15. 19:30
 12/17 anonim ***** válasza:
Sajnos az Iarena tápok a Chieftec legalsó kategóriája.
2015. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Tehát?
2015. márc. 15. 19:51
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Tehét valószínáleg a táp mondta be az unalmast és reménykedjünk hogy mást nem vitt magával. Próbáljátok ki egy másik táppal.
2015. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De ha tényleg a táp sült volna ki, akkor szerintem egyáltalán be se kapcsolna a gép. De bekapcsol csak ezt valahogy nem kommunikálja le a monitorral, szóval én az igen kevés hozzáértésemmel inkább a videokártya kisülésére következtetek, de örömmel venném ha megcáfolnál.
2015. márc. 15. 22:06
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagyok ott nem tudom megmondani. Lehetséges hogy a VGA ment szarrá de szerintem ahhoz hogy a VGA tönkremenjen a tápnak is el kellett füstölnie. Mondom csak úgy tudsz rájönni a dolgora ha kipróbálod másik táppal. Ha azzal működik a gép akkor csak a táp ment szarrá. Ha azzal sem megy akkor valószínűleg mást is vitt magával és akkor kell gyanakodni a VGA-ra. De én először mindenképp megpróbálnám egy csere táppal, nem szükséges újat venni valami havernál kipróbáljátok az ő tápjával és kész vagy a legegyszerűbb ha elviszed egy hozzáértőhöz aki ki tudja ezeket próbálni.
2015. márc. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Általában ha rossz a táp, a gép attól bekapcsolódik, de az alkatrészek nem kapják meg az üzemi feszültséget, általában először a hdd-megy tönkre mivel összekarcolódnak a korongok.
2015. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!