Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak, vírust kaphatta...

Mit csináljak, vírust kaphattam, itt már csak az újratelepítés segíthet?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy az egér egy idő után belassul, időnként a gép is nagyon lelassul... Ilyet azelőtt nem csinált, ezért próbáltam vírusirtót futtatni, de nem sikerült, mert:


A Windows Deffender semmit nem talált, az ESET sem, az avast nem indul el, mert azt írja, hogy RPC szolgáló túl elfoglalt, a Norton meg nem kompatibilis... Pórábltam bemenni a vezérlőpultba, de nincs gond, az egér sebessége megfelelőre van állítva, egyébként sem lassul le rögtön, csak kicsit később. A gép is lassú lett, gondolom vírus van a háttérben, olyan, amit nem tudnak felismerni.


Már csak az újratelepítés segíthet? Vagy tudtok ajánlani másik vírusirtót?


2015. márc. 14. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd meg a feladat kezelőben amikor lelassul hogy mennyire ram van használatban illetve a proci hány %-on működik és ha valamelyik maxon pörög akkor keresd meg melyik az a folyamat ami használja.
2015. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Érdemes CD-ről/USB-ről bootolható antivírus-termékről (amit egy tiszta gépen hozol létre) indítva a gépet átvizsgálni.


Ehhez eszközök:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


USB-re való feltornázáshoz:

* [link]


Illetve csökkentett módban ( [link] illetve [link] ) és kikapcsolt rendszer visszaállítás mellett ( [link] illetve [link] ) az alábbi programokat is ráengedheted:

* MalwareBytes Anti Malware Free: [link]

* Spybot Search And Destroy: [link]

2015. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!