Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha külső merevlemezhez veszek...

Ha külső merevlemezhez veszek usb hosszabbítót akkor azzal lassulni fog a másolás sebessége, ha igen mennyivel?

Figyelt kérdés
Vettem egy külső vincsit és amit adtak hozzá usb kábelt az túl rövid, még egy méteres sincs. Így még notebookhoz is túl rövid, ezért azt gondoltam veszek egy másfél vagy három méteres usb hosszabbítót, de félek hogy ha azzal használom lefog lassulni...

2015. márc. 18. 08:00
 1/5 Tengor ***** válasza:
Hosszabb kábel, több zaj, lassabb sebesség. Hogy mennyivel az függ a hossztól és a kábel minőségétől is. Ha nem a másik szobából akarsz fájlokat másolni, akkor ne vegyél 3 métereset!
2015. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Annyira lelassul, hogy jó eséllyel el sem indul, mert nem kap elég tápot.
2015. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2... akkor is ha 3,5" -ról van szó?
2015. márc. 18. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, akkor ez persze nem áll fenn, nekem 2,5-ös van, olyanra gondoltam, ahhoz is egy rövid kábelt adtak.

Adat átmegy, de valami komolyabb minőségű kellene, vagy nem túl hosszú.

2015. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

USB2.0-nál 5 méter a maximális kábelhossz, USB3.0-nál nincs a szabványban meghatározva maximális hossz, de a gyakorlatban 3 méter a miximum.

Ha ennél messzebbre kell elvinni, akkor HUB-okat kell betenned.

2015. márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!