Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom kb.20 perc használ...

A monitorom kb.20 perc használat után elkezd nagyon idegesítően sípolni. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Monitorod, sípolni? Ez nekem új!:) Nem lehet, hogy a kártya sípol? Milyen monitorod van? LCD, vagy régebbi fajta?
2008. aug. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát ha nem lcd monitorod van, akkor sipolhat. mint a tévé. na nekem az sipolt. jött a szerelő, megcsinálta, kb 4 éve, azóta nemsípol.
2008. aug. 26. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
LG Flatron ez T710B monitorom van, tehát még a régi katódsugárcsöves. Az az érdekes, hogy csak bizonyos szögekben sípol, ha megmozgatom az állványán, akkor abbahagyja. Valaki már mondta azt is, hogy a belsejében lévő por okozza.
2008. aug. 26. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Tök ugyan ez van az ennyémmel is, de érdekes, mert csak akkor csinálja ha játszok. Aztán ha lökök rajta egyet abbahagyja kicsit. Az enyém ősrégi panasonic, gondoltam megnézetem, de majdnem hogy többé csinálnák meg mintha vennék egy újat. Szóval... vegyél egy újat szerintem :D
2008. aug. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

ilyet akkor szokott csinálni, ha valami alkatrész fellazul benne, és mozog. Ha hosszabb idő után (amikor már bemelegedett) csinálja, akkor valószínűleg a táp környékén a melegtől enged el valami, (itt vannak dolgok amik elég magas KHz-környéki frekvencián rezegnek, ezek ha elszabadulnak, akkor ugye hallható magas hangot adnak),


az is előfordulhat, hogy csak bizonyos felbontásnál sípol, ilyenkor meg valahol az eltérítő tekercsek környékén van valami állandóan fellazulva, de csak néhány kisebb frekvenciánál (felbontásnál) hallható a "hangja", mert amúgy már több 10KHz, amit már csak a denevérek hallanak.


Ez lehet portól, melegtől, esetleg ütögetéstől is, de házilag nem igazán javítható, amúgy sem érdemes szétszedni otthon egy monitort.


ha nagyon zavar vidd szervízbe, és elég gyorsan megcsinálják, az már nem biztos hogy olcsón.

2008. szept. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy elég,ha kitakarítod.Nálam bejött.Levettem a hátlapot,kitörölgettem egy száraz ruhával,azóta abbahagyta.
2008. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ugyanilyen monitoromvan, nem új... de én iylet nem tapasztaltam...
2009. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!