Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valami probléma van a hdd-vel,...

Valami probléma van a hdd-vel, és nem tudok hozzáférni az adataimhoz. Hogyan tudnám megoldani? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Van egy western digital 320 gb-os sata2 hdd-m.Van egy 100 gbos partíció a rendszernek, és van egy 200 gb-os az adataimnak.Telepítettem a rendszernek szánt partícióra win7-et, de fel kellett még telepítenem az alaplapi drivereket, viszont utána úgy érzékelte hogy másik csipkészlethez lett telepítve a win 7- ezért kékhalál társaságában megszakadt a boot.Onnantól kezdve nem tudtam mit csinálni vele, mert újratelepítés közben nem ismeri fel a hdd-t, szóval nem tudtam mire feltelepíteni.Raktam be a gépbe egy másik winyót, arra raktam op. rendszert, és abban felismeri a másik hdd-t is, de nem férek hozzá az adataimhoz, csak a formázás lehetőséget kínálja fel és utána tudnám használni, de így elvesznek az adatok.Betűjel van hozzá rendelve.RAW fájlrendszert ír mellé.Fizikailag szerintem semmi baja nincs.Szeretnék hozzáférni az adataimhoz, nem szeretném ha elvesznének.

2015. márc. 22. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

RAW sajnos kényes ügy. Adataid javarészt megvannak még, de már elveszni elvesztek olyan szempontból, hogy már csak data recoveryvel állíthatóak vissza, mint törölt fájlok. Ez egyben sajnos azt is jelenti, hogy a képek pl. nem valószínű, hogy mind olvashatóak lesznek, lesznek olyanok, amik pl. torzultak (kék-zöld csíkok). A dokumentumjaid neve mind meg fog változni, stb. stb.


De sajnos ez az egyetlen módja annak, hogy visszanyerd a dolgaidat. Mint eredeti állapot, egy az egyben nem fog működni.

2015. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Raw copyval próbáltam, de nem megy, mert nem csinál semmit ezzel a lemezzel.Előbb formázni kéne, vagy hogy van ez?Köszönöm amúgy a választ.
2015. márc. 22. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
EaseUS Data Recovery az, amit én használtam ilyen esetekben
2015. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, remélem valamit vissza tudok állítani, el is kezdtem a keresést, működik szépen csak még 455 perc van hátra, de remélem megéri várni.Köszönöm!
2015. márc. 22. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Figyelj arra, hogy regisztrálva legyen, vagy ingyenes alkalmazást használj, mert a legtöbb fizetős az csak megtalálja, de ha nincs megvéve, kb. itt meg is állt a történet.
2015. márc. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
1 gb-ig ingyenes, azt írja.Több meg nekem nem kell :)
2015. márc. 22. 13:23
 7/7 anonim válasza:
Ha még nem oldódott meg a problémád, tölts le egy Ubuntu Linuxot, ami pendrive-ról vagy CD-ről indítható! Nagy eséllyel látni fogja az adataidat és le tudod valahova menteni őket akkor.
2015. márc. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!