Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a 128bit és a...

Mi a különbség a 128bit és a 256bit közt? (Videókártya. Többi lent)

Figyelt kérdés

Vacillálok egy GTX 760 és egy GTX 960 közt.

Mindenben a 960 a jobb még ár arányban is picit, de a 960 az 128bites,

a gtx 760 pedig 256bites. Ez konkrétan miben számít? Ha egy játékkal játszok milyen különbséget tapasztalok a nagyobb vs kisebb bit-el rendelkező kártyánál?!


Köszi a válaszokat előre is



2015. márc. 22. 13:26
 1/5 Tengor ***** válasza:

A memória sávszélessége a memóriába egyszerre küldhető adatok mennyiségét határozza meg. Akkor van jelentősége, ha két tök egyforma kártyáról van szó.

Esetedben a GPU sokkal fontosabb, mint a sávszélesség.

2015. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
A gtx 960-on lévő gpu erőben azt se tudja hol alázza meg a 760-at ,a gtx960 mondhatni egy gtx 770 átkeresztelve mert szinte 3 tizedesjegyre kerekítve ugyanazt produkálja mint a 770.
2015. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a GTX770 teljesen más felépítés és nem ugyanazt nyújtja, mint a GTX960.

A GTX960 egy új architektúrára építkezik, ami eredetileg a GTX750 szériában mutatkozott be, ezt hívják Maxwell-nek, ami elődjét a Kepler-t váltotta. A Maxwell jelentősebb ráncfelvarráson esett át, amivel nőtt a chip kihasználtsága (egy shaderre jutó valós teljesítmény) és le tudták szorítani a chipek fogyasztását is a méretek/tranzisztorok számának csökkentésével.

A 128 bit önmagában nem sokat jelent, ehhez hozzátartozik a memória hatásos órajele is, így kapjuk meg a memória sávszélességet. Általában minél erősebb a GPU, annál nagyobb sávszél kell a kihasználásához, de ez sem tökéletes támpont két teljesen különböző chip összehasonlításához, mint ahogy egyik más technikai adat sem. egyszerűen nem lehet kimatekozni, hogy egy adott architektúra mire képes az adott számú alegységekkel a meghatározott órajelek és sávszélességek mellett. Ezért vannak a tesztoldalak, ahol valós körülmények között, sok játékkal hasonlítják össze a képességeket.

A GTX960 egy árversenyre felkészített, olcsósított előállítási költségekkel operáló modell, ami leginkább egy monitoros konfigokhoz ajánlanak fullHD felbontásig. A kártya egyik gyenge pontja pont a memória sávszélesség, még akkor is, ha a Maxwell esetében jobb (30%-kal hatékonyabb) textúra tömörítési eljárást alkalmaznak! Ettől függetlenül a kártya átlagos teljesítménye és az ehhez tartozó fogyasztás nem rossz és most, hogy Witcher 3-t adnak mellé, még én is vettem egyet. Én egy GTX660 kártyát váltottam és van ahol kicsi, van ahol sok gyorsulást tapasztalok (átlag +40%, de gyakorlatban +20-+55% közötti a növekedés játéktól függően). Tehát egy GTX770 van ahol erősebb, míg ritka esetben picit gyengébb a GTX960-nál.

Itt vannak profi tesztoldalak átlagai:

[link]

és

[link]


Én is összeszedtem pár címet, hogy mire számíthatok a GTX660 után és ezt kaptam (tesztoldalakból vett eredményekkel):


Crysis 3: +22%

Bioshock Infinite: +48%

Battlefield 4: +30%

Skyrim: +30%

Tomb Raider (2013): +44%

Metro LL: +53%

Dragon Age Inquisition: +56%

Hitman Absolution (2012): +10%

CoD Advanced Warfare: +57%

Far Cry 4: +55%

Wolfenstein New Order: +32%

GRID 2: +55%

Civilisation Beyond Earth: +65%

AC Unity: +19%

Alien: Isolation: +34%

Batman AO: +10%

Dead Rising 3: +52%

Dying Light: +40%


Átlag: 39,5%

2015. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én videók,tesztek alapján mondtam,hogy nevezhető a gtx 960 egy gtx 770-nek mert szinte azonos mindenhol teljesítményre.

Bár hála jó égnek a hd 7970 ghz edition még elég mindenre.

2015. márc. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akárhogy is nézzük, a GTX 770 erősebb, mint a GTX 960. Nekem GTX 750 Ti van, annak bőven elég a 128 bit.
2015. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!