Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD háttértárakat miért...

Az SSD háttértárakat miért nem szabad töredezettségmentesíteni? És a pendrive-okkal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 20:50
 1/5 Osynho ***** válasza:
100%
Mert feleslegesen terheli írással. Az ssd nem lehet töredezett, mivel minden részét ugyanolyan gyorsan éri el, szemben egy hdd-vel.
2015. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 halalfalo ***** válasza:
100%

Mert

1) felesleges.

Egy ilyen tárolón bárhol lehetnek a fájlok, ugyanannyi idő alatt elérhetőek. (HDD-n nem mindegy, hogy a lemez melyik részén vannak)

2) a töredezettségmentesítés közben felesleges írásműveletek történnek, ami rövidíti az élettartamot.

2015. márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:
100%

Az SSD-n minden cella elérése ugyan annyi időbe telik. Ellenben az írás csökkenti az élettartamát a celláknak. Semmi nem érsz el azzal, ha egymás mellé teszed az adatokat, csak elhasználtál egy írási ciklust.

Pendrive-nál ugyan ez a helyzet.

2015. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert semmi értelme. Hiába töredezett, ha egyszer nincs semmi hátránya belőle. Felépítés szempontjából a pendrive ugyanolyan, mint egy SSD, csak egyszerűbb-
2015. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

SSD is flash meghajtó, így a töredezettségmentesítés csak árt neki, mert feleslegesen ír rá. A pendrive-ot és az SSD-t azonban az nagyban megkülönbözteti egymástól, hogy az SSD-nek van TRIM funkciója. Egy HDD-t azért lehet töredezettségmentesíteni, valamint visszaállítani róla adatot (viszonylag) könnyedén, mert a szektorok egészen addig nincsenek felülírva, míg dolgozhat máshová a merevlemez. Amikor te töredezettségmentesítesz, ezeket a szektorokat tolod össze.


Na az SSD-nél ilyen nincsen. Ő cserébe viszont tudja azt, hogy megadsz neki (technológiától függően) 8-15, esetleg 20% szabad helyet Overprovisioningnek. Ez az elzárt hely számodra nem lesz elérhető többé (illetve pontosan addig, míg vissza nem állítod), így a lemeznek azon része soha nincs használva. És itt lép akcióba a TRIM, ami ugyanis csak "idle" képes dolgozni, és mivel az SSD processzora úgy működik, hogy a már elzárt területet használaton kívüliként ismeri fel, képes a te töredezett adataidat pakolgatni. Mivel a "nem használt" területre mozgatja át a dolgaidat, így az SSD nem szorul töredezettségmentesítésre, hiszen hiába mutat bármit is egy program, gyakorlatban sose lesz töredezett, mert valójába sosincs útban adat.


Ha ennek az OP-nak 8-15% nincs lefoglalva (első SSD-ről beszélünk, másodiknál már kicsit másképp működik), akkor ez nem tud dolgozni, így az idő haladtával - igénybevételtől függően - jelentős lassulás léphet fel.

2015. márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!