Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A házban lévő vezetékekkel...

A házban lévő vezetékekkel van a baj vagy csak a wifi-nek nem tetszik valami a szobámban?

Figyelt kérdés
Nos Inviteles ADSL internetünk van, a vonal úgy van megoldva a házban, hogy az én szobámban és a folyosón is van egy-egy vonalas telefon, illetve mindkét helyre be lehet kötni a modemet, namármost nekünk notebookjaink vannak így wifivel használjuk a netet, és még az én szobámban volt a wifismodem, nemcsak a ház többi részén szenvedett a net, meg kellettek erősítők hanem még az én szobámban is ahol a modemtől minimum 30 centire max meg 3 méterre szoktam lenni, aztán valami hirtelen ötlettől vezérelve kiraktam a modemet a folyosóra... azóta nem szenved a net, nem lassul be és a ping is esett majdnem 10 ms-nyit. Mi lehet az ami ezt okozza?

2015. márc. 29. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a wifis modembe be kell kötni az UTP-t, hogy onnan tudja szórni, ezért valószínűnek találom, hogy a faladban van valami, ami árnyékolja, rontja a jeleket. Volt már párszor szerencsém ilyenhez, főleg panelben, ahol a falakban olyan mértékű sugárzás van, hogy roncsolja a jelet, ha azon halad át a vezeték, annyira, hogy sokszor feltöltés sem működik, egyáltalán.


Ha vissza akarnád helyezni a szobádba, valószínűleg kellene egy nagyon jól szigetelt kábel.

2015. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából a legjobban azon lehet észrevenni, hogy még itt volt a modem nálam, addig ha elkezdtem tölteni valamit, akkor a másik gépen egyből észre lehetett venni hogy emitt töltök, és most mióta kint van a modem azóta meg nem.
2015. márc. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!