Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Más foglalatú processzor ha...

Más foglalatú processzor ha belemegy működhet vele a gép?

Figyelt kérdés

Van egy e-1 570g-s laptopom HM77 Express Chipset-el és 1 i-5 3337u processzorral ami elvileg bga 1023 foglalatú.

szeretnek benne processzort fejleszteni 4 magosra.

a probléma az hogy a ha foglalat szerint keresek van 4 magos bga 1023 foglalatú de azt a chipset nem támogatja viszont ha chipset alapján keresek akkor bga 1023 más foglalattal együtt meg 2 foglalatot sorol fel és ömlesztve odateszi a pocikat ami között van 1023-mas foglalattal de mind 2 magos a másik 2 vel (bga 1224 és g2)-es foglalatokkal meg viszont van.

a kérdés meg: Előfordulhat hogy a másik 2 foglalatos közül valamelyik belemegy az én foglalatom-ba és működik is vele? 1 régebbi laptopomnál működött az m foglalatosba p foglalatos-t tenni amit támogatott holott az Intel azt írta nem.

próbáltam lábkiosztásos kepéket is keresni csak amikor oda jutottam hogy az 1 ik oldalon 1 és ugyan azon porcira g2-es foglalatot irt a másik oldalon meg bga1224 foglalatot ott mar elvesztettem a fonalat.


élőrre is köszi a válaszokat és a segítséget. :)



2015. márc. 30. 06:56
1 2
 1/11 Tengor ***** válasza:
100%

Ha működik is, az max a véletlen műve, és abszolút nem ajánlatos így használni, tekintve, hogy nem tudhatod, hogy a hiányzó lábak mennyire fontosak.

A másik, hogy mivel BGA-ról van szó, még csak nem is úgy megy, hogy kiveszed, majd berakod, hanem eleve reballozó gép kell a ki és beforrasztáshoz.

2015. márc. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hat érdekes mert most feltettem a coretemp progit és o meg azt írja hogy rpga988b (socet g2).


Ezután feltettem most meg a sisof-ot is ott meg fc pga988.


most akkor nem is bga a porci ahogy az Intel meg mindenhol írjak?

2015. márc. 30. 10:07
 3/11 anonim ***** válasza:
FCBGA1023 foglalatú a cpu-d, rá van forrasztva az alaplapra.
2015. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tengor ***** válasza:
A programok az alaplapból tudnak infót kiolvasni. Az alaplapod valószínűleg készül más foglalattal is, ezért helytelen a kiolvasás. A CPU típusa alapján egyértelmű, hogy milyen foglalata van.
2015. márc. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És ha 1 egpu-s megoldással hűtést teljesen a porcinak tom adni lehetséges lenne valamilyen módon húzni? és ha igen kb. menyit?
2015. márc. 30. 10:45
 6/11 Tengor ***** válasza:

Ez egy laptop, ami ekkora tejesítményre képes. Másrészt, ha lehetne is húzni: mi az a feladat, amire ez a CPU kevés, de ha 10%-al gyorsabb lenne (ami nem kevés húzás) akkor már elég lenne?

Na növelni akarod a sebességét, akkor tegyél bele egy SSD-t!

2015. márc. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Eredetileg Egpu-s megoldással akarnék 750 ti-kártyát rátenni amit a port sebességek miatt tudom hogy nem tudom 100% ossan kihasználni de így is nagyot dobna rajta. Csak így nem hiszem hogy a kártyát is meg a komolyabb játékokat is amik így futnak kitudná szolgálni.
2015. márc. 30. 10:53
 8/11 Tengor ***** válasza:
Az eGPU egy technikai érdekesség. Gyakorlatban nincs túl sok értelme.
2015. márc. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég ígéretesnek tűnnek. És a home videók is elég pozitívumot mutatnak.
2015. márc. 30. 10:59
 10/11 Tengor ***** válasza:
100%

Persze, ígéretes. Már 10 éve is az volt, még sem történt semmi olyan áttörés, ami azt eredményezné, hogy tömegek használják ezt a megoldást.

Aki játszani akar az asztali gépet vesz v. konzolt. Nagyon szűk és hanyagolt az a szegmens, aki laptopozik és játszani is akar.

2015. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!