Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ugrik át a BIOS-on...

Miért ugrik át a BIOS-on bekapcsolásnál a rendszer? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A problémára most figyeltem fel igazán hisz eddig nem volt semmi dolgom a BIOS-ban. Szeretném újratelepíteni a rendszerem (win7) de amikor bekapcsolom a gépet az első dolog ami bejön(addig fekete képernyő) a bejelentkezés a felhasználói fiókba. Megpróbáltam nyomkodni az f2-t bekapcsolásnál (a fekete képernyő alatt) de nem történik semmi utána még a felhasználi fiókok se jönnek be csak a fekete képernyő marad amíg újra nem indítom. Próbáltam leszedni BIOS frissítést de azt írja ki "file rom id incorrect" amikor futtatni próbálom rendszergazdaként,ahogy le van írva az oldalon. Az alaplapom típusa "ASrock g41m-vs3". Fogalmam sincs mi lehet a probléma hisz mióta megvettem ez az első alkalom hogy BIOS-ba akarok lépni de nem tudom, persze ettől függetlenül a gép tökéletesen működik. Remélem valaki tud segíteni mert nem igazán találtam erre eddig választ sehol. Előre is köszönöm!

2015. márc. 30. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
DEL gombot próbáld. ha úgy nem jó akkor CMOS Reset mert lehet bevan kapcsolva hogy átugorja a fullscreen logót meg hasonlókat.
2015. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Asus lapom nekem is ezt csinálta,nem létezett belelépni a BIOS-ba.ezért mikor be kellett mennem,mindig lehúztam a HDD-t,úgy F1-el belépett.
2015. márc. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem ,köszönöm a válaszokat! Lehet hülyeséget kérdezek, de ha lehúzom a hdd-t és sikerülne belépnem BIOS-ba akkor hogy tudom feltelepíteni a rendszert? Ha rádugom miközben BIOS-ban vagyok nem fog elmenni a kép újra?
2015. márc. 30. 23:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem reseteld le a BIOS-t valószínűleg be van állítva hogy ugorjon át mindenféle alaplapi marhaságot a gyors bootolás miatt
2015. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kvcsemmanuel ***** válasza:
Altalaban F 12 -vel kell inditani azt amit akarsz.
2015. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
BIOS reset-en gondolkodtam majd utána nézek hogy is kell pontosan, de az f12 nem működik, hisz átugorja az összes lehetséges funkciót a gép.
2015. márc. 31. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!