Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora teljesitmenyu tapegyse...

Dawer84 kérdése:

Mekkora teljesitmenyu tapegyseget vasaroljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A klasszikus kerdes... Van elképzelésem, de szeretnem kikérni a velemenyeteket.


Asrock 970 extreme4.


AMD FX-8350 4.0GHz Socket AM3+ Octo Core


Zalman CNPS12X Ultimate Performance Triple Fan CPU Cooler.


Kingston HyperX Savage 16GB DDR3 1866MHz Desktop.


ASUS AMD Radeon R9 270X 4GB Graphics Card.


Kingston SSDNow V300 2.5" 240GB SATA III SSD


WD Green Desktop 1TB SATA III 3.5" HDD Drive


Pioneer BDR-209DBK Blu-ray Writer Optical Drive


AeroCool Strike-X Panel Touch Screen 5 Fan Controller.



#teljesitmenyu #tapegyseget #vasaroljak
2015. márc. 31. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

FSP Raider 550

Videokártyának R9 280, erősebb, mint a 270X.

2015. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 HUN_Sector ***** válasza:

H a 2 észrevételt megengedsz:

- Amennyiben nem tervezésre, grafikus munkákra használod a gépet, a 16 giga ram felesleges.

- Az érintőképernyős előlapi ventikezelő panel meg úri huncutság, totálisan abszolút felesleges. Még a top kategóriás gépekbe sem tesznek ilyet. A ventik számottevő része automatikusan igazodik a rendszer által megkívánt forgási sebességhez (rpm). Hagyd, hogy a géped szabályozza.

+1 dolog:

- A 270x-nél egy fokkal nagyobb kártyát tégy bele, az R9 280 - mint javasolták - jó választás lenne.


Jelenlegi konfigodhoz 450-500 wattos tápot lehetne tenni, a nagyobb kártyával max 500-550-et. De hozzáteszem, a géped fogyasztása ennek a töredéke lesz.

2015. márc. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem munkára kell a gép, akkor 16GB RAM helyett inkább 8GB-ot vegyél és VGA helyett egy R9 280x-et.


Tápnak tökéletes lenne hozzá egy FSP Raider 550, esetleg ha durván húzni szeretnéd (amit a hűtőből ítélve tervezel), akkor egy Raider 650.


Ennyi pénzből egyébként én inkább i5-ös gépet vennék, de persze mindjárt itt a directx12, szóval nem akarlak lebeszélni az FX-ről. Ha munkára lesz a gép, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam semmit :)

2015. márc. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, észrevételeket!

A gép igazából vegyes használatra készül, de ennyivel erősebb az R9 280??

Az a baj hogy változtatni nem szeretnek, illetve a meghajtok, és tapegyseg kivételével minden megvan.

Az úri huncutság az tetszett! :) az igazság az hogy régi álmom egy olyan gép, amire ha ránézek mar akkor azt látom hogy na ez igen! Lehet felesleges, de nekem bejön a ventikezelő. Egyébként egy ZALMAN Z11 plus lesz az otthona.

Ja és a lényeg!! Én egy Zalman Gold Rock 650W Power Supply 80 Plus Gold ra gondoltam. Az fsp raider jobb ennél? Ha igen mivel, és miért?

2015. márc. 31. 23:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha már megvan, akkor jó lesz a 270X, nem sokkal, de azért érezhetően erősebb a 280, de semmiképpen sem éri meg lecserélni.
2015. márc. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

,, Én egy Zalman Gold Rock 650W Power Supply 80 Plus Gold ra gondoltam. Az fsp raider jobb ennél? Ha igen mivel, és miért?"


Nem jobb, azonban kb. feleannyiba kerül és tökéletesen elég ez alá a konfig alá :)

2015. ápr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 HUN_Sector ***** válasza:
A 650-es táp rettentő túlméretezett ez a gép alá. Kb 300-350 watt lesz a tényleges fogyasztásod, így egy 500 wattos táp több, mint elég a 270x mellett.
2015. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!