Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 3D-s nyomtatót vennék, de hol?

3D-s nyomtatót vennék, de hol?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 3D-s nyomtatót vennék, több weblapot is meglátogattam ez ügyben, de mivel nem értek hozzá, ez olyan mint ha megszeretnék építeni egy faházat amihez megvan az alapanyag de nincs meg a tervrajz. A Ti véleményetekre volnék kíváncsi, megéri egyetalán? Valami elfogadható minőségűt vennék, minél nagyobb alap nyomtatási felülettel, lehetőleg nem félmilláért. Volt már valakinek? Ha valaki tud üzletet/tapasztalt 3D-s nyomtatásban, kérem írjon választ vagy privát üzenetet, lehetőleg Budapesten és Debrecenben érdekelne bolt ahol ilyesmit árulnak. Külföldről nem veszem meg mert 1 nem értek hozzá, látom kéne, fönnakadhat a vámon, stb.

2015. márc. 31. 20:46
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Több kérdést is megnéztem GYIK-en, de a válaszban küldött linkek mind elavultak. Véleményekre is kíváncsi vagyok! Esetleg 1-2 múlva mennyivel lesz olcsóbb egy 3D-s nyomtató, mint jelenleg?
2015. márc. 31. 20:47
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem félmilláért akarsz akkor bele se kezdj. Én is játszottam a gondolattal, de nem éri meg (kb 1-2 éve érdekelt). Ez olyan mintha egy kocsit akarnál venni 10.000 Ft-ért. Vagy ráköltesz rendesen vagy nem, de akkor rövid időn belül megbánod. Mellesleg az anyag is drága hozzá.


Illetve tudsz 3D tervező programokat használni?


Remélem elvettem tőle a kedvedet :D Ha csak 1-2 modellt akarsz elkészíteni, jobban jársz ha inkább csak kinyomtatod, minthogy azért veszel egy gépet.

Vagy várj még 2-3 évet amíg normálisabban kiforr a technika és háztartásokban is elterjedtebb lesz.

2015. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az előző válaszolót tudom ismételni, normális gépek bizony párszázezer-félmillió körül kezdődnek, és tényleg sokkal jobban kijössz, ha inkább nyomtattatod valahol a modelljeidet, ha nem sok modellről van szó.
2015. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Most jól értem te egy lakóház elkészítéséhez keresel 3D nyomtatót és már megvetted a faanyagot?
2015. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: nem :D de lehet már házat is nyomtatni. És tényleg, rohadt dárga hozzá az anyag, nem értem miért. 3D-s programot nem olyan nehéz megtanulni, bármilyen programot kitanulok 1-2 nap alatt. EBayen pár 100 ezer egy normális minőség. Csak itt ilyen drága, amúgy?
2015. márc. 31. 21:14
 6/16 anonim ***** válasza:
"bármilyen programot kitanulok 1-2 nap alatt" :DD menj aludni
2015. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Neked nehézséget okoz egy (bármilyen) program kitanulása?! Nemár...
2015. márc. 31. 21:23
 8/16 anonim válasza:
Hát én nem hallottam róla, hogy már az iparban is használnak 3D nyomtatást házakhoz.
2015. márc. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
2015. márc. 31. 21:27
 10/16 anonim válasza:
Az hogy egy cégnek sikerült ilyen 3D nyomtatót legyártania az akár egy évtizeddel is lehet távolabb az ipari felhasználástól.
2015. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!