Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A videókártyám hűtése megdöglö...

A videókártyám hűtése megdöglött, ha kap hűtőbordát+valami usb-s ventit bevágok alá, elég?

Figyelt kérdés
Nem túl komoly vga (512-es, azokból is olcsóbb), még hűtés nélkül sem kékhalálozott, akkor valószínüleg ennyi elég, nem?
2015. ápr. 3. 23:12
 1/6 anonim válasza:
Ideiglenesen talán elég.De hosszútávra nem.. vegyél egy új-at. az ideiglenes-alatt azt értem hogy 1-2 hónap vagy kevesebb :D
2015. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen kártyáról van szó. Maga a videokártya javarészt elmegy passzívon is, minden extra hűtés nélkül, amennyiben van rendes 2D órajelet szabályzó mód rajta. Pl. 650Ti Boostom hűtés nélkül (már hangos volt a ventilátor, lehúztam) 42 fokig melegedett fel üresjáratban. Gef3 Ti200-hoz egyáltalán nem kellett hűtés.


Alapvetően ha egyszerűen csak odatolsz a nyák alá egy 12 centis ventilátort és jól megküldöd, nem lesz vele gond, hiszen a borda továbbra is rajta van a magon, neked csak azt kell biztosítanod, hogy eltávozzon onnan a hő egy része.


De tény, ami tény, hogy jobban járnál egy új kártyával, sufnituning csak ideiglenes megoldás.

2015. ápr. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel a borda megvan,így a ventit leszerlve könnyen helyettesítheted másik ventivel (azért méretre,légszállítása,fordulatszámra,zajra,csatlakozásra figyelj),ami rá is köthetsz a kártyára némi kábelforrasztás után,ami egy régi kártyánál tökéletes megoldás.


Egy GTX960-nál nyílván sufnituningnak tűnne.

2015. ápr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Toga Aty ***** válasza:
Én amikor ilyen gond volt fogtam egy sima 8 cm-es ház hűtő ventilátort és palmatexel ráragasztottam,rádugtam egy molexre és kész.
2015. ápr. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kiveszed a bedoglott ventit, felfogatsz valahogy a helyere egy 8 centist, radugod az alaplapra es kesz.

ocsem 2 eve igy jatszik, meg birja a strapat.

2015. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Amúgy egy HD3450-ről van szó, ahogy nézem, ebből van passzív hűtésű is (bár az enyém aktív) ez megmagyarázza, miért nem volt baja amúgy hűtés nélkül is :) Ismerős rak rá hűtőbordát, meg kap valami külön ventit és szerintem kihúzza :) (régi alaplap, nem érdemes rá már újat venni, remélem azért 1 évet kibír így, bár ki tudja, meddig ment teljesen hűtés nélkül és még kikhalál sem volt) köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 4. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!