Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények, ötletek, javaslato...

Vélemények, ötletek, javaslatok új PC összeállítására?

Figyelt kérdés

Üdv! Régi (nyolc éves) gépem aggkori végelgyengülésben szenved, emiatt rászánom magam egy komplett új PC összerakására.


Vélemény, javaslat jobb/olcsóbb megoldásra? Hirtelen ezek kerültek a látóterembe:


Alaplap: MSI B85M-E45

CPU: Intel Core i3-4160

RAM: bármilyen 8GB DDR3

VGA: Asus NVIDIA GeForce GTX750TI

OS: Winfos 8.1

Ezen kívül adott egy Samsung 850 EVO SSD mint boot drive, illetve egy WD 1TB HDD adatoknak.


Két fő szempont van. Legfontosabb: megbízhatóság, stabilitás. Nem érdekel a tuning, nem akarok semmit sehova felhúzni. Második: USB 3.0 elengedhetetlen - bár ez manapság talán már nem nagy szám.


Nem érdkel, ha nem mennek a legfrissebb játékok UltraMegaHigh beállításon hatezer fps-sel, sőt. Az eddigi GeForce 9600GT-hez képest azt hiszem, szinte bármi előrelépésnek számít.


AMD-ben nem tudom, merjek-e gondolkozni. Nem akarok flamewart indítani, de mivel alapvető elvárás a stabilitás... De nyugodtan javítsatok ki, ha tévedek.


Anyagi lehetőségek korlátozottak, max. 150 kHUF, de ebben ház, táp, oprendszer is benne kéne, hogy legyen.



2015. ápr. 4. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen konfigom van!

A lapom más, meg csak egyszerű HDD-m van, és Win7-em. De a GTX 750 Ti, I3 4160, 8 GB Ram ugyanaz. Ügyelj, hogy normális, és minőségi tápegységed legyen.

Szóval elsőkézből adok neked tapasztalatot:

A gép alap működése, internetezés, filmnézés, és egyebek mind villámgyorsak. Az a fura ha valami tölt 5 másodpercet. Kattintasz, 1 másodperc, és már be is adott minden. Volt hogy 30 ablak volt megnyitva Chrome-n, már különbséget se tudtam tenni közöttük, de egyáltalán nem lassultam.

Konvertálás és egyebekben nem tudok tapasztalatot mondani, nekem ott az a lényeg hogy megcsinálja, nem az hogy kész legyen fél perc alatt. Megcsinálja, és ennyi.

Játékok: Tegnap raktam fel a Watchdogs-ot, FullHD-n, majdnem Ultrán (1-2 dolog levéve Ultráról magasra, és az AA is csak 2X MSAA) tökéletesen működik 30-40 FPS-el. Néha mikroszaggat, de egy 4. generációs I7-esen is ezt csinálja.


Szerintem nem rossz összeállítás, de biztos írnak még jópár ajánlatot. A GTX 750 Ti ára felett pár ezerrel meg jobb kártyát kapni AMD fronton.

2015. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem rossz, amit írtál, de minek eredeti oprendszer? Ha mégis kell, akkor is megoldanám a lehető legolcsóbban: [link]
2015. ápr. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem rossz, amit írtál, de minek eredeti oprendszer?"


Egyrészt nem Magyarországon élek, másrészt munkára is lesz használva a gép. Használnék én linuxot, de van pár alkalmazás, ami nem fut alatta. Ha meg már emulátort kell használni, ugyanott vagyok...

2015. ápr. 4. 09:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor feltételezem, minden program/játék/film/zene jogtiszta lesz, ugye?

Mert ha nem, akkor az oprendszerre minek pénzt adni?


A microsoft ha azt akarná, hogy jogtiszta szoftvert használjunk, el tudná érni könnyedén. Ha rá lennénk kényszerítve, akkor 10ből 6 törölné inkább és rakna fel ingyeneset. Az viszont nem érdekük, hogy ne wint használjunk :)

2015. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Akkor feltételezem, minden program/játék/film/zene jogtiszta lesz, ugye?"

Tudom, Magyarországon hülyén hangzik, de igen. Mellesleg nem erről szól a kérdés.

2015. ápr. 4. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Nemcsak magyarországon hangzik hülyén :)


Ha meg teli vagy valutával, pont a hardverre nem jut?


Asrock B85M-HDS alaplap

I5-4460 processzor

GTX750Ti

Crucial Ballistix Sport XT 2x4gb memória

Aerocool Advamced GT black ház

EVGA 430W táp


Ez kiszállítva 150E pcx-en. Megéri az i5 a felárat, vagy úgy is mondhatnám, hogy az i3 nem ér meg annyit, akkor inkább g1840 vagy g3240 vagy g3440. Mindhárom elviszi a videókártyát. De modernebbhez egyik sem való.

2015. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegyük már félre a gyerekes nyafogást a jogtisztaság miatt! Nem erről szól a kérdésem, hanem a hardverről. Érdemes-e AMD-t nézni vagy az Intel a tuti, van-e jobb ár/érték-arányú kombináció?
2015. ápr. 4. 11:15
 8/9 anonim ***** válasza:
#6-ot mégegyszer olvasd el.
2015. ápr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amire neked kell arra tökéletesen megfelel a gép, AMD-t nem érdemes nézni ennyiből csak gynegébbet kapsz.
2015. ápr. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!