Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM vagy Videokártya?

RAM vagy Videokártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy van egy 1 éves szerintem nem rossz gépem, amire eddig nem volt még panasz.(i5-3470 3,2GHz, 2x2GB RAM Samsung 800MHz, GTX 650 4GB, 1TB-s winchester, de ez most szerintem lényegtelen) Azonban eljött az az idő, amikor ha játszani akarok, akkor már bővítenem kell. Sajnos nem tartozok a "pénzesek" közé szóval most egy konkrét dolgot tudok bővíteni/lecserélni csak. A kérdés már csak az, hogy mi lenne a fontosabb... A 2x2GB RAM-ot lecserélni 16-ra vagy egy erősebb Videokártyára beruházni nagyobb memóriabusszal? Szerintetek melyik? Melyik lenne jelenleg fontosabb egy Dying Light, Watch Dogs..stb kaliberű játékokhoz?



2015. ápr. 5. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16-ra felesleges lecserélni, max veszel mellé még 4-et. a 8 is bőven sok még. De én inkább videokártyát vennék, 4GB RAMmal még elvan a gép.
2015. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

16-ot teljesen felesleges, játékra bőven elég a 8 - és még elég is lesz valószínűleg egy pár évig, mert a játékok nem oda terjeszkednek, csak programozási hiba, ha kifutnak a keretből. Alapvetően a videokártyád nem volt ideális vásárlás (4GB VRAM mi a fenének arra a kártyára?) viszont annyira nem vészesen használhatatlan.


Alapvetően mérlegelned kell:

1., veszel egy jobb videokártyát, de a multitasking problémás lesz, be-be fog akadni a játék továbbra is

2., váltasz 8GB-ra, nem változtatsz a beállításokon, de legalább biztosan folyamatos lesz a játékmenet, valamennyivel gyorsul a rendszered is (hiszen több mindent tárol el a memóriába)


Ha te úgy érzed, hogy jelenlegi beállításokkal elégedett vagy, memóriát vegyél.

2015. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Viszont ha elég a 8GB RAM is, akkor azt érdemesebb 2x4be berakni dual channelre vagy 1x8 at és ha kell akkor lesz bele megint 8?
2015. ápr. 5. 21:17
 4/14 anonim ***** válasza:
2x4, ha a memória mellett döntesz. Semmi értelme annak, hogy veszel 1x8-at, aztán vársz 5 évig, mire pakolhatsz hozzá még 8-at.
2015. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Valószínűbb a memória, mert a videokártyáknál az árak az egekben és 1 év után már megint csere kéne. Gondolom abból is a minimum 256 bites kártyák, amik 70-80 ezernél kezdődnek.
2015. ápr. 5. 21:26
 6/14 anonim ***** válasza:
gtx 650 számodra a nagyon gyönge pont nem a 4 giga ram. többet nyersz vele ha azt újítod én mértem sok játékot külön hogy csak azok mennyi memóriát képesek meg enni és 2 -2.5 gigánál még a legnagyobbak sem full hd képfelbontáson . most lehet ezzel elszomorítottam az én és hozzám hasonló 4 plusz gigával rendelkező társaimat de ez van !
2015. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen játékra kellenek neked?


Nekem is 650-em van, de csak a szerény 1GB-os verzió. :D


Azonban 8 GB RAM van a gépembe.


Ha esetleg elmondod mikre kellenek, és netalántán én már játszottam volna vele, eltudom neked mondani hogyan futott.

2015. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
gtx 650 re 512 is elég lett volna..
2015. ápr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát Dying Light, Watch Dogs, Crysis 3, Dragon Age:Inquisition, Assassin's Creed IV és amik most fognak jönni Mortal Kombat X, GTA V, The Witcher 3.
2015. ápr. 5. 22:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha netán tudsz róluk írni véleményt, tapasztalatot megköszönném:)
2015. ápr. 5. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!